Zamknij
REKLAMA

Woda w Raciążu wolna od bakterii

14:34, 28.03.2019 | DZ
REKLAMA
Skomentuj

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płońsku wydał dziś kolejny komunikat w sprawie jakości wody z raciąskiego wodociągu. Przypomnijmy, że od 14 marca obowiązywał zakaz spożywania jej bez wcześniejszego zagotowania ze względu na obecność bakterii z grupy coli.

Komunikat o częściowej nieprzydatności wody pobieranej z wodociągu w Raciążu wydano po przebadaniu próbek pobranych 11 marca. Badania wykazały, że w wodzie znajdują się bakterie z grupy coli, ale wykluczono obecność najgroźniejszych ich odmian, m.in. enterokoków (bakterie kałowe). 

Zgodnie z informacjami, jakie na ostatniej sesji rady miejskiej podał burmistrz Mariusz Godlewski, czyniono wszelkie starania by jakość wody się poprawiła – wodociąg był płukany m. in. za pomocą chloru oraz naświetlany lampami UV. 

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płońsku po przebadaniu próbek pobranych 20 i 26 marca poinformował dziś, że jakość wody jest zgodna z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i może być bez przeszkód i dodatkowej obróbki termicznej spożywana i używana do codziennych czynności. 

Komunikat dotyczy ponad 6,5 tysiąca mieszkańców z miejscowości Raciąż, Folwark-Raciąż, Witkowo, Drozdowo, Ćwiersk, Pęsy, Kiniki, Sierakowo, Krajkowo, Kruszenica, Kossobudy, Żychowo, Zdunówek, Łępino, Łępinek, Cieciersk, Żukowo-Wawrzonki, Kraszewo-Sławęcin, Kozolin i Strożęcin i Kaczorowy. 

REKLAMA
(DZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

Fajna wiadomość 15:42, 28.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

0 0

Łempino i Łęmpinek
Droga redakcja.
17:09, 28.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

1 0

Dzięki. 18:34, 28.03.2019


REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone