Zamknij
REKLAMA

Woda w Raciążu wolna od bakterii

14:34, 28.03.2019 | DZ
Skomentuj
REKLAMA

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płońsku wydał dziś kolejny komunikat w sprawie jakości wody z raciąskiego wodociągu. Przypomnijmy, że od 14 marca obowiązywał zakaz spożywania jej bez wcześniejszego zagotowania ze względu na obecność bakterii z grupy coli.

Komunikat o częściowej nieprzydatności wody pobieranej z wodociągu w Raciążu wydano po przebadaniu próbek pobranych 11 marca. Badania wykazały, że w wodzie znajdują się bakterie z grupy coli, ale wykluczono obecność najgroźniejszych ich odmian, m.in. enterokoków (bakterie kałowe). 

Zgodnie z informacjami, jakie na ostatniej sesji rady miejskiej podał burmistrz Mariusz Godlewski, czyniono wszelkie starania by jakość wody się poprawiła – wodociąg był płukany m. in. za pomocą chloru oraz naświetlany lampami UV. 

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płońsku po przebadaniu próbek pobranych 20 i 26 marca poinformował dziś, że jakość wody jest zgodna z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i może być bez przeszkód i dodatkowej obróbki termicznej spożywana i używana do codziennych czynności. 

Komunikat dotyczy ponad 6,5 tysiąca mieszkańców z miejscowości Raciąż, Folwark-Raciąż, Witkowo, Drozdowo, Ćwiersk, Pęsy, Kiniki, Sierakowo, Krajkowo, Kruszenica, Kossobudy, Żychowo, Zdunówek, Łępino, Łępinek, Cieciersk, Żukowo-Wawrzonki, Kraszewo-Sławęcin, Kozolin i Strożęcin i Kaczorowy. 

(DZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

Fajna wiadomość 15:42, 28.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

0 0

Łempino i Łęmpinek
Droga redakcja.
17:09, 28.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

1 0

Dzięki. 18:34, 28.03.2019


REKLAMA