Zamknij
REKLAMA

Burmistrz odmawia wydania decyzji środowiskowej. Ciąg dalszy sprawy chlewni w Żelechach [VIDEO]

08:36, 18.10.2021 | Ł.W.
Skomentuj Justyna Czarnecka Russek zaangażowała się w batalię o niedopuszczenie do powstania chlewni na ok. dwa tysiące tuczników
REKLAMA

Burmistrz Miasta i Gminy Sochocin odmówił wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej inwestycji budowy chlewni w Żelechach z powodu niezgodności lokalizacji przedsięwzięcia z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Okoliczni mieszkańcy nie kryją zadowolenia, choć inwestorowi przysługuje jeszcze odwołanie od tego postanowienia. - Bardzo cieszymy się, że nasza petycja została pozytywnie rozpatrzona przez samorządowe władze, że mieszkańcy nie odpuścili i nie odpuszczą - stwierdza Justyna Czarnecka Russek.  

Budowa chlewni w Żelechach wstrzymana. Inwestycja, która od początku budziła tak wiele kontrowersji i sprzeciwu okolicznych mieszkańców, obawiających się odoru i zatrucia środowiska, okazało się, że jest niezgodna z planem zagospodarowania przestrzennego. Burmistrz Miasta i Gminy Sochocin odmówił wydania decyzja środowiskowej. 

[ZT]8344[/ZT]

[ZT]8401[/ZT]

Batalia mieszkańców, których problem jako pierwszy nagłośnił nasz portal, trwała kilka tygodni, W końcu urzędnicy wydali decyzję odmowną, ponieważ na działce gdzie miała ruszyć budowa tuczarni nie ma warstwy izolacyjnej i ewentualne wycieki z chlewni trafiałyby prosto do wód gruntowych

Bardzo dużo w tej sprawie zależało od opinii lokalnej władzy. Wiemy już, że skargę mieszkańców poparli radni. Na ostatniej sesji Rada Miasta i Gminy Sochocin pozytywnie rozpatrzyła petycję mieszkańców, w której wyrażono sprzeciw wobec budowy chlewni w Żelechach. 

Urząd Miasta i Gminy Sochocin wycofał również wszystkie wnioski złożone do różnych instytucji o opinie i uzgodnienia dotyczące inwestycji. 

Od decyzji urzędników zagranicznemu inwestorowi, który miał w planach budowę chlewni, przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, dlatego mieszkańcy zapowiadają, że będą dalej monitorować sprawę. 

[ZT]8572[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Brawo dla was.Brawo dla was.

2 0

Super! Mieszkancy! W jedności siła! 16:07, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nowy Nowy

0 1

Jak pies ogrodnika sam nie zjem i innemu nie dam
22:19, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

1 0

Ale jest jedno ALE!!!!! Jeśli inwestor ma kasę i zechce to ta chlewnia tam powstanie na 100%.znajac polskie realia ktoś z urzędników pęknie to tylko kwestia wysokości,wiadomo CZEGO.....Niestety. 15:24, 20.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%