Zamknij
REKLAMA

Wkrótce w Sochocinie pojawią się punkty z bezpłatnym dostępem do Internetu

10:52, 15.06.2021 | za info Kamila Wojciechowskiego z tamtejszergo urzędu dodał RED
Skomentuj [GRAFIKA: sochocin.pl]
REKLAMA

Już w najbliższe wakacje w Sochocinie powstaną bezpłatne, internetowe hotspoty, czyli punkty darmowego połączenia się z Internetem za pomocą sieci bezprzewodowej opartej na standardzie wi-fi.

Przypomnijmy, że w 2020 roku sochociński samorząd pozyskał na ten cel 64 368 zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020 oraz, co bardzo ważne, kwota dofinansowania pokryje 100% kosztów przewidzianych w harmonogramie rzeczowo-finansowym przedsięwzięcia. Umowę w tej sprawie podpisali we wtorek burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński, a także Marcin Salamon, wiceprezes IT Partners Telco sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie.

Założeniem programu jest propagowanie bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców Europy i turystów w przestrzeniach publicznych, takich jak: parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea.

Dzięki realizacji projektu do końca sierpnia br. w Sochocinie powstanie 13 punktów dostępowych do sieci wi-fi o prędkości na poziomie 30 Mb/s. Takie udogodnienia, zarówno na świeżym powietrzu, jak i wewnątrz budynków, pojawią się w sochocińskim rynku, Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych, Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury czy w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin.

(za info Kamila Wojciechowskiego z tamtejszergo urzędu dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%