Zamknij
REKLAMA

Świętowali złote i diamentowe gody w gminie Załuski [FOTO-VIDEO]

20:13, 23.06.2021 |
Skomentuj Samorząd Gminy Załuski złożył małżonkom najserdeczniejsze gratulacje i życzenia [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Dziś w Załuskach dziewięć par świętowało małżeńskie rocznice - 50-cio i 60-lecia wspólnego życia.  

- Możecie być wzorem dla obecnych pokoleń, kiedy instytucja małżeństwa przechodzi kryzys, a małżonkowie rozchodzą się, to wasza postawa jest przykładem, że w szacunku i miłości można przetrwać wiele lat - zwracał się do Szanownych Jubilatów Kamil Koprowski, wójt gminy Załuski. Samorząd na spotkaniu reprezentowała również przewodnicząca Rady Gminy Załuski - Agnieszka Dąbrowska.

Jedną z par z 50-letnim stażem małżeńskim są Państwo Dul z Kroczewa (na zdjęciu poniżej - red.). Zapytaliśmy ich, jaką mają receptę na udany związek. - My nie mieliśmy czasu na kłótnie w zasadzie dlatego, że od rana do wieczora pracowaliśmy, w naszym małżeństwie było mało czasu na jakieś takie złe rzeczy, że tak się wyrażę. Po prostu trzeba się skupiać na rzeczach dobrych, mieć dużo poczucia humoru, radości, cieszyć w zasadzie z najtrudniejszych rzeczy - przyznaje Pani Hanna. - Nie znam przepisu na udane małżeństwo, ale skoro do tej pory dotrwaliśmy to nasze małżeństwo było w miarę udane. W trwaniu i przetrwaniu małżeństwa ważne są wspólne zainteresowania, wspólna praca, wspólne zrozumienie i pewna tolerancja, by każdy z członków małżeństwa mógł zachować pewną odrębność dla siebie. Jesteśmy ze sobą szczęśliwi - dodaje Pan Bolesław.

50 lat pożycia małżeńskiego świętowali jeszcze Państwo Barbara i Karol Wawrzonkiewicz z Karolinowa oraz Monika i Andrzej Wyłupek ze Zdunowa. Z kolei 60-lecie małżeństwa obchodzą Państwo: Wacława i Franciszek Kijewscy ze Złotopolic, Mieczysława i Wiesław Pasierowscy z Załusk, Anna i Czesław Smolińscy ze wsi Sobole, Janina i Jan Sobótkowie z Załusk, Teresa i Jan Krakowiak z Nowych Wrońsk oraz Julia i Eugeniusz Ślubowscy. Gratulujemy! 

Wszystkim parom wręczono przyznane przez prezydenta RP medale za długoletnie pożycie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI W NASZEJ FOTO-GALERII PONIŻEJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%