Zamknij
REKLAMA

W Gminie Załuski myślą o maluchach. Po raz pierwszy powstanie Klub Dziecięcy

15:55, 07.02.2020 | za info Ilony Szulborskiej dodał DRED
REKLAMA
Skomentuj
Wójt Kamil Koprowski odebrał promesę podpisaną przez Kazimierza Kuberskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej [Foto: UG Załuski]

Po konsultacjach z radnymi oraz po przeprowadzeniu sondażu wśród rodziców, którzy wskazali, że brak żłobka na terenie gminy jest jedną z głównych potrzeb mieszkańców, wójt gminy Załuski Kamil Koprowski podjął decyzję o utworzeniu Klubu Dziecięcego. 

Klub zlokalizowany będzie w Kroczewie, w budynku po byłym przedszkolu gminnym. - Wymagania stawiane nowopowstałym placówkom opieki dla dzieci do lat 3 zmuszają do zapewnienia odpowiednich warunków lokalowych. Niezbędny zatem będzie remont i przebudowa istniejących pomieszczeń - mówi wójt Koprowski. 

Jak dowiadujemy się, w końcówce roku 2019 Gmina wnioskowała o dofinansowanie na to przedsięwzięcie z rządowego programu Maluch + 2020. Otrzymała wsparcie w wysokości 504 200,00 zł. Natomiast na wyposażenie i funkcjonowanie Klubu Dziecięcego gmina Załuski złożyła wniosek o środki unijne pn. „Gmina Załuski wspiera Maluchy!”. Obecnie wniosek jest w trakcie negocjacji i wszystko wskazuje na pozytywne jego rozpatrzenie. 

- Pomieszczenia zostaną tak przebudowane, aby pomieściły 15 dzieci w wieku od roczku do 3 lat. Planujemy, że Klub rozpocznie funkcjonowanie na jesieni 2020 roku lub od stycznia 2021 - podaje UG Załuski. 

(za info Ilony Szulborskiej dodał DRED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RzRz

3 0

Trzymam kciuki! 21:52, 08.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MamaMama

2 0

Oby się udało. Aczkolwiek są wątpliwości czy na wsi jest faktycznie zapotrzebowanie na żłobek. Czas pokaże i oceni - czy będzie to sukces. Trzymam kciuki. 10:29, 09.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone