Zamknij
REKLAMA

Powiat Płoński wysoko w rankingach finansowych

09:20, 30.10.2019 | RED
Skomentuj
REKLAMA

Pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” opublikowało w ostatnim czasie rankingi finansowe za rok 2018, w których na wysokich miejscach znalazł się Powiat Płoński. W porównaniu do poprzednich lat nasza jednostka samorządowa mocno poprawił swoje pozycje. 

Pierwszy ranking obejmował najbogatsze samorządy, a znalazł się w nim podział na województwa i miasta wojewódzkie, miasta na prawach powiatu, powiaty, miasta powiatowe, miasta inne i gminy wiejskie. W rankingu powiatów nasz powiat uplasował się na 22. miejscu, z zamożnością 973,12 zł per capita (na głowę), wyprzedzając choćby powiaty nowodworski, przasnyski czy ostródzki. W porównaniu do rankingu za rok 2017 to awans aż o 68 pozycji.

Jeszcze lepiej nasz powiat wypadł w rankingu inwestycji samorządowych w latach 2016-2018. Z kwotą 334,50 zł per capita znalazł się na miejscu 14., wyprzedzając m.in. powiaty sokołowski czy sierpecki. Względem rankingu za lata 2015-2017 to awans o 51 pozycji. 

Ostatni ranking objął dotacje z funduszy Unii Europejskiej na transport w latach 2014-2018 i tutaj również Powiat Płoński zajął wysoką, 14. lokatę z kwotą 209,89 zł  per capita. To pozwoliło wyprzedzić choćby powiaty siedlecki, mławski czy toruński. 

- Pismo „Wspólnota” jest chyba najpoważniejszym czasopismem branżowym samorządu terytorialnego w Polsce. Rankingi tam zamieszczane tworzone są na podstawie obiektywnych kryteriów opartych na sprawdzonych danych. Rankingi najbogatszych samorządów, inwestycyjny i wykorzystania środków zagranicznych przez samorządy tworzone są już od wielu lat. We wszystkich tych rankingach Powiat Płoński stale poprawiał swoją pozycję, a w tegorocznych nawet o kilkadziesiąt miejsc. Można więc śmiało powiedzieć, że nasz Powiat awansował do czołówki powiatów w Polsce. Było to możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu i wysiłkowi poprzednich Zarządów oraz pracowników starostwa i jednostek podległych, za co im chcę serdecznie podziękować. Było to też możliwe dzięki współpracy z samorządami gminnymi. Cieszę się, że miałem w tym również swój udział i życzę następcom, aby równie dynamicznie rozwijali nasz Powiat – powiedział naszemu portalowi starosta poprzedniej kadencji Andrzej Stolpa. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

Gratulacje Panie Starosto. Po obecnej kadencji na pewno tak kolorowo już nie będzie. Tak trzymać. 20:10, 30.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA