Zamknij
REKLAMA

Na ratunek nowymi karetkami! 900 zleceń wyjazdów w miesiącu [FOTO-VIDEO]

14:10, 22.08.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Dyrektor Paweł Obermeyer przy nowych karetkach pogotowia ratunkowego, które będą stacjonowały w Płońsku [Foto: DT]

Dwie nowiutkie karetki pogotowia ratunkowego marki Volkswagen stanęły dziś na dziedzińcu płońskiego szpitala celem prezentacji ostatniego z zakupów SPZ ZOZ w Płońsku. To, jak przyznają nasi ratownicy medyczni, był już ostatni dzwonek na drodze po nowe pojazdy. W dotychczasowych awaria goniła awarię, a co za tym idzie czas dojazdu do potrzebujących mógł się wydłużać. To jednak nie koniec dobrych informacji, jeśli chodzi o sprzęt motoryzacyjny dla działu pomocy doraźnej...

Dwa nowe ambulanse zasilą tabor stacjonujący w Płońsku, zastępując dwa najbardziej wysłużone pojazdy, które trafią do Nowego Miasta i Glinojecka. 

- To wielka chwila. Zaopatrujemy szpital, nasz dział pomocy doraźnej w nowe karetki, które zdecydowaliśmy się zakupić w trybie ratalnym. Raty za leasing, ok. 15 tys. zł miesięcznie w tym roku, będziemy starali się pokrywać z pieniędzy samorządowych - powiatu płońskiego i gmin - które przekazują nam fundusze na zakup sprzętu - informował Paweł Obermeyer, dyrektor SPZ ZOZ w Płońsku, który zdradził, iż otrzymał też informację z Ministerstwa Zdrowia, że resort przeznaczy pieniądze na zakup również dwóch karetek pogotowia ratunkowego. Dofinansowanie na jedną karetkę miałoby się równać kwocie ok. 400 tys. zł. - Musimy pomyśleć o małym wkładzie własnym. Tak więc do końca roku będziemy mieli cztery nowe karetki - dodawał z zadowoleniem Obermeyer. 

Starosta powiatu płońskiego mówiła m.in. o wkładzie finansowym w zakup karetek. - Cieszę się, że Powiat mógł dołożyć swoją cegiełkę, a może nawet cegłę finansową w kwocie 200 tys. zł do zakupu tych pięknych i nowoczesnych, sprawnych karetek. Bardzo się cieszę, że mamy nowy, bezawaryjny sprzęt, ale najważniejsi są ratownicy medyczni i życzę dyrekcji i mieszkańcom powiatu płońskiego, żeby w tych karetkach pracowali wypoczęci i dobrze opłacani ludzie, ale przede wszystkim, żeby jeździli nimi lekarze i zawsze na czas były tam gdzie trzeba - stwierdzała Elżbieta Wiśniewska. - Nowe karetki oznaczają poprawę poziomu bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszego powiatu, to dotyczy bezpośrednio nas wszystkich - dodawał Dariusz Żelasko, przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego. 

Nowe ambulanse poświęcił ks. dziekan Zbigniew Sajewski. Zaprezentowano również sygnały świetle i dźwiękowe karetek, które oznakowane są praktycznie z każdej strony, by były jak najlepiej widoczne, a co za tym idzie jak najszybciej docierały na miejsce zdarzenia. 

Jedna z karetek przeznaczona jest dla zespołu specjalistycznego (S) 3-osobowego, a druga dla załogi podstawowej (P), dwuosobowej. Pojazdy różnią się więc tylko składem osobowym. Dodajmy, że na naszym terenie jest 5 zespół ratownictwa medycznego - 2 zespoły stacjonują w Płońsku, po jednym w Nowym Mieście, Raciążu i Glinojecku.

- Te pojazdy ze względu na odległość do szpitala generują największe przebiegi, jeśli chodzi o ilość kilometrów. Życzylibyśmy sobie, aby pozostawać tylko w trybie gotowości do wyjazdu, lecz rzeczywistość jest inna i pokazują to statystyki. W skali miesiąca 5 zespołów działu pomocy doraźnej ma średnio około 900 zleceń wyjazdów, które wpływają z dyspozytorni medycznej z Płocka. Taka częstotliwość generuje to, że te pojazdy eksploatują się dosyć szybko i intensywnie. - przyznawał Grzegorz Gaworek, kierownik pogotowia ratunkowego w Płońsku. - Po uroczystości postaramy się zadysponować już te pojazdy do gotowości, do wyjazdu w teren.  

Więcej zdjęć z czwartkowego wydarzenia znajdziecie poniżej. 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

CzytelniczkaCzytelniczka

1 4

Drogi redaktorze, mistrzu słowa pisanego w internecie...
Wróć do komentarza z dnia 15:48, 18.07.2019
I odnieś się teraz do niego 00:18, 23.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

płońszczankapłońszczanka

0 1

a mnie zastanawia jedno...
Karetki dwie P i S a na terenie Płońska S jeździ tylko w Płońsku
czyli jedna karetka choć S, to będzie jeździła jako P ? 10:38, 24.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krynkryn

1 0

dzięki tym,którzy przyczynili się do powiększenia tak ubogiego taboru w pogotowiu. jeszcze dwie w tym roku i będzie ok.to dla naszego dobra ,bo każdy z nas może potrzebować rychłej pomocy-takie mamy czasy 14:39, 25.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone