Będzie można dzięki niej zapoznać się z życiorysem zasłużonych dla Polski i zakonu księży, którzy zapisali się na kartach historii.
Na kamiennych posągach, które wkomponowane będą w nadwiślańską przyrodę, umieszczone zostaną takie postacie jak m.in. prymas odradzającej się Polski, kardynał August Hlond, którego muzeum mieści się w czerwińskim klasztorze, arcybiskup Antonii Baraniak, czy ks. Franciszek Harazim – twórca misterium Męki Pańskiej, która do dzisiaj odtwarzana jest w Czerwińsku. Ludzie ci wywarli ogromny wpływ na kształtowanie się odradzającej Polski.
– Będą to takie głazy, można powiedzieć fundamenty przedstawiające pewne wartości, za którymi będzie stała jakaś postać albo wydarzenie, które kształtuje właśnie tą naszą kulturę, naszą tożsamość jako Polaków
- mówi ks. Łukasz Mastalerz, proboszcz parafii. pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Czerwińsku nad Wisłą.
Czerwińska ścieżka historyczna prowadzić będzie do kopca Kościuszki, usypanego w 1929 roku przez mieszkańców, by upamiętnić odzyskanie niepodległości.
Budowa ścieżki "Czerwińsk - Miejsce pamięci kształtujące tożsamość narodową i patriotyczną" możliwa jest dzięki realizacji projektu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego Fundusz Patriotyczny – edycja 2021 "Wolność po polsku".
4 0
aby działalność Kościoła w Polsce wyglądała tak jak w Czerwińsku. Niestety to tylko marzenia.
2 1
Asfalt dla ludzi na drogach połóżcie...Czerwińsk to średniowiecze, poza pensjami urzednikow
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu plonskwsieci.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz