Zamknij
REKLAMA

Bezpieczeństwo dzieci najważniejsze. Inwestycja w nowomiejskim przedszkolu

12.38, 16.08.2022 RED Aktualizacja: 12.39, 16.08.2022
Skomentuj [Fot.: zbiory urzędowe]
REKLAMA

Zwiększy się bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców gminy i miasta Nowe Miasto. W Przedszkolu Samorządowym im. Misia Uszatka w Nowym Mieście, do którego uczęszcza ponad setka maluchów, trwa montaż instalacji przeciwpożarowej. Budowany jest też zbiornik wodny, z którego w razie pojawienia się pożaru straż będzie mogła pobierać wodę, aby przyśpieszyć akcję ratunkową.

– Do tej pory było to dość archaiczne, w tej chwili będzie to nowoczesny system, między innymi montowane są czujki bezpieczeństwa przeciwpożarowego, oświetlenie awaryjne, również zbiornik na 150 metrów sześciennych wody służący bezpośrednio do ochrony przeciwpożarowej budynku przedszkola i budynków ościennych

- przekazuje nam Sławomir Zalewski, burmistrz miasta i gminy Nowe Miasto.

W ramach inwestycji montowane jest również urządzenie przeciwpożarowe w kotłowni, w której znajdują się zbiorniki na olej opałowy służący do ogrzewania budynku o pojemności 20 tysięcy litrów.

Przy okazji montażu instalacji wyremontowano między innymi podłogę w przedszkolu oraz wymieniono drzwi i okna. Koszt prac to ponad milion złotych.

[ZT]10914[/ZT]

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%