Zamknij
REKLAMA

Pamięć o słynnej bitwie nie przemija [FOTO-VIDEO]

16.15, 05.09.2021 Ł.W.
Skomentuj Każdego roku mieszkańcy naszego miasta, okolicznych gmin i powiatu, przy asyście grup mundurowych, oddają cześć bohaterskim żołnierzom roku 1920, którzy walczyli m.in. na arcelińskiej ziemi [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Wiele ważnych dla kraju rocznic obchodzimy w sierpniu i we wrześniu. Jedną z nich jest uroczystość poświęcona wydarzeniom z 1920 roku, kiedy to batalia pod Arcelinem pozwoliła powstrzymać bolszewicką hordę, o czym z dumą przypominano w niedzielę.

Każdy naród ma na kartach swojej historii takie wydarzenia i chwile, do których chce powracać, szukać w nich wzmocnienia i siły. Z pewnością do takich wydarzeń dla płońszczan należy Bitwa pod Arcelinem.

Oddajmy głos wójtowi płońskiej gminy - Aleksandrowi Jarosławskiemu - głównemu organizatorowi niedzielnych obchodów.

Głównymi punktami dzisiejszego wydarzenia było złożenie kwiatów pod pomnikiem poświęconym bohaterom Bitwy pod Arcelinem oraz odprawienie w ich intencji Mszy św. polowej. 

W organizację niedzielnego wydarzenia włączył się Terenowy Związek Hodowców Koni w Płońsku, któremu z okazji 50-lecia istnienia Związku nadano reprezentacyjny sztandar. Przewidziano pokaz konny oraz piknik rodzinno-patriotyczny.

Dodajmy, że podczas obchodów mieszkańcy regionu mieli możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 w punkcie szczepień, który zorganizowano w świetlicy wiejskiej w Arcelinie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI W NASZEJ FOTO-GALERII PONIŻEJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

smutnesmutne

2 4

smutne...zrobili sobie z UG wyjściówkę. Coś nie potrafią zjednać do siebie ludzi bo pustkami wiało...
Czas na zmiany, czas na zmiany 12:04, 06.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%