Już po raz drugi Gmina Płońsk włączyła się w organizację Płońskiej Gali, podczas której nagradzani są, co do zasady ci, którzy sławią dobre imię naszych małych ojczyzn i działają na rzecz ich rozwoju. Nagroda wójta Aleksandra Jarosławskiego zwie się ,,Złotym Kłosem", a przyznano ją tym razem 11 osobom, w tym marszałkowi województwa mazowieckiego.
I tak, w kategorii ''Gospodarka i Ekologia" pamiątkowa statuetka trafiła do rąk Leszka Sekulskiego, płońszczanina, które pełni funkcję zastępcy dyrektora warszawskiego oddziału GDDKiA. Jak usłyszeliśmy w zapowiedzi, aktywnie wspiera on gminę Płońsk przy realizacji gminnych inwestycji drogowych łączących się z drogami krajowymi.
Społecznicy roku to Stefan Grąbczewski (od blisko 30 lat sołtys Lisewa, wspierający inicjatywy społeczne dotyczące wsi), Teresa Giżyńska (przez wiele lat gminna sekretarz, nagradzana za działalność społeczną i gospodarczą) oraz Paweł Jakubowski (były komendant KP PSP w Płońsku, wyróżniany za zasługi m.in. dla ochrony przeciwpożarowej).
W dziedzinie ''Kultury i Sztuki" wyróżniono dwie młode laureatki konkursów wokalnych: Hannę Mikołajczyk i Łucję Brzeską oraz dobrze znaną Marzenę Kunicką.

W kategorii "Człowiek z pasją" statuetka Złotego Kłosa trafiła do Jerzego Borowskiego (inicjator Hubertusów organizowanych na naszym terenie, prezes Polskiego Związku Hodowców Koni w regionie płońskim), Brygidy Gawryszewskiej (założycielki i prowadzącej Sportowy Klub Jeździecki w Poczerninie) oraz Zbigniewa Szostaka (kowal wykonujący architektoniczne detale do zabytkowych dworków, członek Stowarzyszenia Twórców 'Art Płona' - na zdjęciu powyżej). - Kowalem własnego losu może być każdy, ale artystycznym kowalem może być tylko jeden kowal - żartował odbierając nagrodę pan Zbigniew.

Zdobywcy Złotych Kłosów z laureatami Płońskich Wież [Foto: Dawid Turowiecki]
Statuetkę za ''Szczególne zasługi dla Gminy Płońsk" otrzymał marszałek Adam Struzik, któremu w 2018 roku podarowano Wieżę 'Przyjaciel Płońska'. - Dla mnie bardzo ważną wartością jest to w jakim towarzystwie odbieram tę nagrodę - a to są przecież wspaniali ludzie - stwierdzał Struzik. - Samorząd to takie moje drugie życie. Życzę Państwu dobrej przyszłości, bo to my zmieniamy Polskę na lepsze - kończył marszałek województwa mazowieckiego.
Więcej zdjęć znajdziecie poniżej.
Dorota23:12, 21.01.2020
To dziwne, ale nie spotkałam na Gali starosty ani kogoś kto by ją reprezentował.
Specjalista 08:15, 22.01.2020
Ta nagroda to taki paździerz że wstyd ją odbierać, zasadniczo to jak słuchać radyja maryja i głosować na PiS, skundlenie i brak honoru
ja11:44, 24.01.2020
Wstyd to pisać takie idiotyzmy, jak twoje.
Wstyd09:43, 23.01.2020
Wstyd to dostawać stołki od jedynej słusznej partii oraz latać z partii do partii. I tyle.!!!!!
Mega21:47, 23.01.2020
Wstyd!!!
ja16:40, 27.01.2020
Tylko ślepy nie widzi, że każda partia, kiedy rządzi obsadza swoimi stołki.
Nowy sprzęt przyspieszy diagnostykę i uczyni ją dokładn
dajcie Dyrektorowi szansę,jest ciężko ale widać światełko w tunelu.po podpisaniu umowy z wojskiem jest szansa na polepszenie warunków leczenia i dla załogi,która boryka się ze sprzętem. Dyrektor nie gada tylko działa,oby się tylko powiodło-trzymamy kciuki,bo to jest Nasz szpital i trzeba go ratować. Najprościej jest prywatyzować, tylko kogo będzie stać na leczenie i kto ten majątek przejmie.
kryn
17:18, 2025-12-16
Wypadek w Płońsku: samochód potrącił 8-letnie dziecko
Dziady z UM czekacie aż ktoś zginie i dopiero poprawicie te oswietlenie. To ma działać a nie się świecić jak lampki na choince.
Oświetlenie
16:21, 2025-12-16
Wypadek w Płońsku: samochód potrącił 8-letnie dziecko
Nie oceniam tej sytuacji, ale jak na co dzień widzę te kocmołuchy madka+ z telefonem przy mordzie, a gówniak lata po pasach jak meteor po orbicie, to mam ochotę wysiąść z auta i strzelić jej w pysk
Madka+
08:51, 2025-12-16
Wypadek w Płońsku: samochód potrącił 8-letnie dziecko
jest to że karetka 500 m jechała 30 minut .. to jest *%#)!& jakaś pomyłka
najlepsze
07:13, 2025-12-16