***
Woda niezdatna do spożycia przez mieszkańców z uwagi na zanieczyszczenie bakteriologiczne! Chodzi tym razem o gminę Płońsk, dla której w czwartek sanepid wydał komunikat, w którym przestrzega ponad 4 tysiące mieszkańców z 15 okolicznych miejscowości przed korzystaniem z wody ze względu na obecność bakterii z grupy coli w próbce pobranej z wodociągu publicznego w Szerominku. Woda nadaje się tylko do spłukiwania toalet!
Urząd Gminy w Płońsku informuje, że ''Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku dokonał sprawdzenia z badania próbek wody z wodociągu publicznego Szerominek. Próbki zostały pobrane z sześciu ujęć. Na jednym punkcie w wyniku badań stwierdzono obecność bakterii grupy coli''.
W związku z powyższym informujemy o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi w miejscowościach: Szerominek, Kluczewo, Arcelin, Ćwiklin, Ilino, Ćwiklinek, Szymaki, Słoszewo, Słoszewo- Koplonia, Nowe Koziminy, Stare Koziminy, Koziminy - Stachowo, Ilinko, Szeromin, Cieciórki.
[ZT]11463[/ZT]
dajcie żyć 19:06, 20.10.2022
co ci ludzie mają pić? dlaczego woda dopiero od jutra
...20:30, 20.10.2022
Za Tuska nie było problemów z woda
A K 21:23, 20.10.2022
Czy nie dziwne jest to , że woda jest skażona Coli w gminach powiatu Płońskiego od jakiegoś czasu ? Już chyba wszystkie ościenne gminy : Sochocin , Naruszewo , Zakroczym , Baboszewo teraz Plonsk miały / mają Coli … co je łączy ? Jednostka kontrolująca jakość wody .Może to tam coś nie gra ?
4708:22, 21.10.2022
Tym bardziej dziwne, że niezależne próbki wychodzą czyste a z sanepidu bakterie
kr11:37, 21.10.2022
po co te ogłoszenia o odbiorze wody pitnej w butelkach od sołtysów. w Szerominku ani wody, ani sołtysowej,chyba stoi w kolejce po wodę w markecie. chcę przypomnieć że 21.10 to dziś
wina pis11:55, 21.10.2022
pis morduje polaków! bakterie, covid, wojna i radio maryja
i Kaczora14:26, 21.10.2022
Do tego gigantyczny deficyt w finansach publicznych, zadłużenie oraz wykrzywione od pychy mordy rządzących tym biednym krajem.
Od kiedy rządzi pis21:48, 21.10.2022
To albo zaraza, albo zanieczyszczona woda, albo bieda i drożyzna. Wszystko wskazuje na to, że to kara Boża za taki wybór ?
Policja o niedawnym zdarzeniu ze Strubin
Prosimy o artykuł o ostatnich wydarzeniach w sklepie Kaufland. Pozdrawiam
Redakcjo
11:01, 2025-06-07
Hołownia po spotkaniu liderów koalicji: podjęliśmy decy
niech PSL sprawdza co się dzieje na wsi, gdyż Trzecia Droga może zaszkodzić tej partii.Ludzie na dole myślą inaczej niż ich szef Kosiniak-Kamysz
kryn
10:58, 2025-06-07
Tak zakończył podróż pijany kierowca, który miał aktywn
A o Kauflandzie w mediach cisza
Cenzura
10:39, 2025-06-07
Wypadek podczas prac polowych. Rannego zabrał śmigłowie
A może droga redakcjo jakiś artykuł o włamaniu do Kauflandu. Przy okazji proszę o podanie narodowości sprawców
Obywatel Płońska
10:38, 2025-06-07
1 0
I do tego leciała ciepła z kranu...