Zamknij
REKLAMA

Trzy ulice w Raciążu czeka remont. Jest pomoc z budżetu Mazowsza

12:01, 14.01.2022 | za info Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie dodał RED
Skomentuj [Fot. zbiory urzędowe/zdjęcie ilustracyjne]
REKLAMA

Remont ulic w Raciąż to jedno z zadań, które uda się zrealizować w powiecie płońskim dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Umowę w tej sprawie podpisali dziś marszałek Adam Struzik oraz burmistrz Mariusz Godlewski. 

Jak zauważa marszałek Adam Struzik, każda inwestycja ta jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. – Za dziś podpisanymi umowami idą konkretne pieniądze. Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego stworzyliśmy po to, aby samorządy mogły realizować inwestycje, na które brakuje środków w ich budżetach, a są potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców.

Miasto Raciąż pozyskało dofinansowanie na remonty ulic [Fot. profil marszałka Adama Struzika/Facebook]

Dzięki pomocy samorządu województwa zostaną wyremontowane trzy ulice w Raciążu. Łączne dofinansowanie z budżetu Mazowsza to ponad 822 tys. zł.

Przebudowana zostanie ul. Sportowa, którą mieszkańcy dojeżdżają do stadionu miejskiego i hali sportowej. Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej, poszerzony zostanie chodnik, powstaną także przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Płocką. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel niemal 185 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji to 308 tys. zł.

Remont czeka także ul. Płocką, przy której znajdują się zakłady usługowe i produkcyjne, ale także stacje paliw i stacja kolejowa. Tu także zostanie wymieniony asfalt i poszerzone chodniki, powstaną także nowe przejścia dla pieszych. Z budżetu Mazowsza trafi na ten cel ponad 508 tys. zł. Całkowity koszt remontu to 847 tys. zł.

Trzecią inwestycją jest przebudowa ul. Przechodniej, która także otrzyma nową nawierzchnię, chodniki i przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego oraz Warszawską. To dość krótki odcinek liczący niecałe 100 metrów, jednak istotny przez zlokalizowane w pobliżu MOPS, bibliotekę, OSP czy pocztę. Samorząd województwa przyznał tej inwestycji niemal 130 tys. zł dofinansowania. Całkowity koszt to prawie 216 tys. zł.

 Zgodnie z planem wszystkie remonty mają zostać zrealizowane w 2023 r.

(za info Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

 mieszkaniec zakolej mieszkaniec zakolej

2 0

Na Zakolejowej dziura na dziurze. Chodnika brak. Ulica wygląda jak z Ukraińskiej prowincji, ale kto by się tym przejmował👎 Trzeba Płocka poprawiać bo się niedawno popsuło ją.
Słabo ! 15:25, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mieszkaniec Mieszkaniec

0 0

No trzeba trzeba jak ktoś popsuł to niech naprawi w końcu 21:49, 16.01.2022


AdamAdam

2 0

Na ulicy Płockiej kanalizacje robili papraki z Włocławka. Albo ktoś poszedł na łatwiznę, albo źle była zrobiona umowa zostawiając taką fuszerkę. Pierwszy raz spotkałem się z robieniem kanalizacji i zasypywaniem gliną oraz 5 cm destruktu i cienka warstwa asfaltu. Nikt nie dopilnował i nie zrobiono jak nalezy. Teraz to można 10 razy zalewać i dobrze nie będzie. Marnotrawienie kasy na fuszerkę. Możnaby lepiej zagospodarować te środki. Szkoda że nikt za to nie odpowiada... parodia 17:14, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndrzejAndrzej

2 0

Kolejne pieniądze na ulicę Płocką w błoto. Ją trzeba dobrze utwardzic po tych pijakach co blotem zasypywali bo kolejne zalanie nic nie da. Jak będą nierówności tak zostanie. Ktoś sobie kiedyś przypomni o gazie ziemnym, który miał być też w planach to znowu będzie akcja fale Dunaju ... 17:19, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mariusz Mariusz

2 0

Najdroższa ulica w powiecie to ulica Płocka. Jedynie w okolicy przebija robota kanalizacyjna w miejscowości Radzanów powiat mławski. Tam to dopiero ktoś zwariował, chyba w Polsce to nie ma wymagan od firm. Jak zrobią tak musi być, *%#)!& nawet tłustych tyłków nie ruszą. Pieniądze ludzi są kolosalne marnotrawione... 17:25, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%