Zamknij
REKLAMA

Raciąż: drogowe inwestycje na horyzoncie

13.10, 14.09.2022 RED Aktualizacja: 13.13, 14.09.2022
Skomentuj [fot.: zbiory urzędowe]
REKLAMA

W poniedziałek w Urzędzie Miejskim w Raciążu odbyło się spotkanie przedstawicieli ratusza oraz wykonawcy, na którym omawiano szczegóły dotyczące przyszłorocznych inwestycji drogowych. Ich skala będzie bardzo szeroka. 

O przygotowaniach do realizacji zadania pn. „Przebudowa i budowa dróg gminnych w Raciążu wraz z infrastrukturą techniczną” burmistrz Mariusz Godlewski poinformował w lipcu, kiedy Gmina Miasto Raciąż podpisała umowę z wykonawcą inwestycji – Zarządem Dróg i Mostów w Płońsku. Inwestycja obejmie aż 13 ulic na terenie miasta. W miniony poniedziałek szef raciąskiego ratusza oraz inspektor Justyna Dumińska omawiali szczegóły dotyczące planowanych prac z prezesem ZDiM Januszem Chłopikiem

Jak relacjonuje burmistrz na swojej facebookowej stronie, w tej chwili trwa proces, który jest najbardziej żmudny i najmniej widoczny dla raciążan, czyli przygotowywanie dokumentacji projektowej. Ma ona być gotowa do końca I kwartału 2023 roku, zaś początek II kwartału ma być równocześnie początkiem prac na poszczególnych drogach.

[ZT]11182[/ZT]

Działania będą prowadzone na ulicach Wolności, Parkowej, Młodzieżowej, Spółdzielczej, Szwedzkiej, Wnorowskiego, Zielińskiego, Chrobrego, Mieszka I, Batorego, Dobrzańskiego, Jesionowej i Lipowej. W aż 9 przypadkach chodzi o ulice, które w tej chwili posiadają jedynie drogi gruntowe. ZDiM wykona tam utwardzone nawierzchnie z kostki brukowej. Dodatkowo powstanie także cała niezbędna infrastruktura – nowa sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej, a także oświetlenie uliczne. 

- W sumie w Raciążu powstanie 2,5 km nowych dróg, co wpłynie na komfort życia oraz bezpieczeństwo mieszkańców – podkreśla gospodarz miasta. 

Według wstępnych informacji, całkowity koszt inwestycji ma wynieść około 10,5 mln złotych, z czego większość zostanie pokryta dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład. Miasto z własnego budżetu ma na ten cel przeznaczyć ponad 2 mln złotych. Roboty budowlane w mieście mają potrwać maksymalnie 20 miesięcy.

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%