Zamknij
REKLAMA

Docenić tych, którzy działają dla lokalnych społeczności

08.03, 07.06.2022 RED Aktualizacja: 08.27, 07.06.2022
Skomentuj [fot.: ze zbiorów Mariusza Godlewskiego, burmistrza Raciąża/fb]
REKLAMA

Prezentacje stowarzyszeń i klubów, animacje dla dzieci, koncert orkiestry dętej a na zakończenie koncert z okazji powitania lata – m.in. takie atrakcje przygotowali organizatorzy dla mieszkańców Raciąża podczas I Dnia Raciąskich Organizacji Pozarządowych. 

W sobotę na placu przy budynku Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu wystartował I Dzień Raciąskich Organizacji Pozarządowych, podczas którego zaprezentowało się dziesięć stowarzyszeń, klubów czy szkół działających na terenie miasta. W tym gronie były Ochotnicza Straż Pożarna w Raciążu, LKS Błękitni Raciąż, Stowarzyszenie Seniorów, Emerytów i Rencistów w Raciążu, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Raciąskiej „Ziemowit”, Stowarzyszenie „Wizją Zespoleni” w Raciążu, Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu, Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Raciążu, Stowarzyszenie „Psijazna Dłoń” oraz Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu.

 

Każda z organizacji miała swoje stoisko, a odwiedzający wydarzenie mieli okazję zamienić kilka zdań z ich przedstawicielami. Na scenie ze swoimi podopiecznymi zaprezentowali się choćby wolontariusze z „Psijaznej Dłoni” czy orkiestra dęta OSP Raciąż. Swoje umiejętności mogli pokazać również młodzi piłkarze trenujący na co dzień w Błękitnych Raciąż. Nie brakowało także okazji do nauki istotnych rzeczy, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, którą można było pod okiem raciąskich druhów przećwiczyć na specjalnym fantomie. Strażacy wykonali również pokaz gaszenia rozgrzanego oleju, pokazując przy okazji dlaczego pod żadnym pozorem nie można wlewać do niego wody. Najmłodsi również znaleźli coś dla siebie i oblegali popularne „dmuchańce”. 

Dla każdej organizacji pozarządowej przygotowano specjalne statuetki, na których zawarto podziękowania za „aktywne działania na rzecz Gminy Miasto Raciąż oraz promowania postaw obywatelskich wśród lokalnej społeczności”. O organizację eventu zapytaliśmy burmistrza Raciąża: 

- Myślę, że jeśli chodzi o liczbę organizacji pozarządowych działających w Raciążu, to jesteśmy na tle powiatu płońskiego dość wyróżniającym się samorządem. Jako burmistrz miasta niezwykle cieszę się z tego powodu i w miarę moich możliwości staram się je wspierać. Organizacją tego wydarzenia chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność dla osób, które wykonują wiele pracy na rzecz miasta, promując jego historię i lokalne tradycje czy kreując jego pozytywnego wizerunek na zewnątrz. To ważne, aby doceniać ludzi, którzy chcą działać bezinteresownie dla lokalnej społeczności – powiedział redakcji PwS Mariusz Godlewski. 
 

[foto: MCKSiR w Raciążu]

Wieczorem odbyła się druga część imprezy, czyli powitanie lata. O oprawę muzyczną zadbali DJ Tuk-Muz i zespół Konkret. 

Organizatorami wydarzenia byli Miasto Raciąż oraz Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Elwira Elwira

6 0

A jaką imprezę na powitanie lata szykuje MCK w Płońsku? Ktoś coś wie? 11:47, 07.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%