Zamknij
REKLAMA

Wiosną ruszy budowa ronda w Sochocinie! - Przebudowa usprawni ruch na tej trasie i pomoże bezpiecznie funkcjonować - burmistrz J. Ryziński

15.14, 28.01.2022 za info UMiG Sochocin dodał RED Aktualizacja: 14.27, 29.01.2022
Skomentuj Już wkrótce duża drogowa zmiana na Ciechanowskiej i Szkolnej. Starania o wykonanie ronda w tym miejscu trwały już od kilku dobrych lat [Fot.: zbiory urzędowe]
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na budowę ronda w Sochocinie, na skrzyżowaniu krajowej ''50-tki'' z drogą powiatową. Wreszcie! - chciałoby się wykrzyknąć. 

Wykonawcą zadania pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie mazowieckim na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Sochocin” będzie Zakład Usługowo-Handlowy „KOPTRANS” Witold Piętka z siedzibą w Ciechanowie. Przypomnijmy, że starania o wykonanie tej inwestycji trwają już od kilku lat.

Rondo ma powstać na skrzyżowaniu ulic Ciechanowskiej ze Szkolną, z wykorzystaniem pobliskiego skweru.

Wykonanie dokumentacji projektowej tego przedsięwzięcia drogowego sfinansowała Gmina Sochocin, a budowę zrealizuje zarządca krajowej drogi, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W przetargu oferty złożyły trzy firmy. Wybrana w przetargu firma swoje usługi zaoferowała za kwotę 3 219 579,69 zł.

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje rozpoczęcie prac wiosną 2022 roku

- informuje rzecznik prasowy warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

- Planowany termin zakończenia wszelkich robót związanych z budową ronda w Sochocinie to grudzień bieżącego roku

- dodaje rzecznik.

- Długo wyczekiwana przebudowa tego niebezpiecznego skrzyżowania usprawni ruch na tej trasie i pomoże miastu bezpiecznie funkcjonować w tym rejonie

- podkreśla burmistrz Miasta i Gminy Sochocin Jerzy Ryziński.

Zakres prac obejmie przebudowę dotychczasowego skrzyżowania na rondo, budowę chodników po prawej i lewej stronie jezdni, wykonanie dwóch zatok autobusowych, przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, a także budowę oraz przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej ze zmianami w stałej organizacji ruchu.

Przypomnijmy, że na skrzyżowaniu, o którym mowa, często dochodzi do kolizji i wypadków, tak jak ten z minionej soboty. Materiał poniżej.  

[ZT]9438[/ZT]

(za info UMiG Sochocin dodał RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%