Zamknij
REKLAMA

Kilkumilionowa modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Kondrajcu!

14.29, 21.01.2022 za info Kamila Wojciechowskiego/Urząd Miasta i Gminy Sochocin dodał RED Aktualizacja: 14.36, 21.01.2022
Skomentuj [Fot. zbiory urzędowe]
REKLAMA

W piątek, 21 stycznia w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Sochocinie podpisano umowę z wykonawcą, który zmodernizuje i rozbuduje gminną oczyszczalnię ścieków w Kondrajcu. 

W przetargu na wykonawcę inwestycji wpłynęły dwie oferty. Prace wykona spółka „PAPBUD” z siedzibą Piaskach, która wygrała przetarg z ofertą w wysokości ponad 7,3 mln zł.

Zakres prac w formule zaprojektuj i wybuduj obejmować będzie: przygotowanie projektu budowlanego modernizacji istniejącej infrastruktury technicznej na terenie oczyszczalni ścieków w Kondrajcu i rozbudowy obiektów istniejącej oczyszczalni oraz wykonanie wszelkich robót budowlanych.

Umowę na wykonanie tego przedsięwzięcia podpisali: prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Grażyna Pietrzak, a także prezes firmy PAPBUD Marcin Papierowski i członek zarządu Jacek Papierowski.

Całą inwestycję podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich, to faza projektowa, wraz uzyskaniem pozwolenia na budowę, którą ustalono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy, drugi zaś dotyczy wykonania robót budowlanych, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Realizację drugiego etapu zaplanowano do dnia 30 czerwca 2023 roku.

[ZT]9365[/ZT]

Dodajmy jeszcze, że w 2021 roku podczas październikowej sesji Rady Miejskiej w Sochocinie zapadła decyzja o przekazaniu tak zwanym aportem Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych terenu zabudowanego obiektami oczyszczalni ścieków, a chodzi o blisko trzy hektary terenu w Kondrajcu. Jak wynikało z informacji przekazanych w trakcie obrad przez prezesa sochocińskiej spółki Grażynę Pietrzak, taki aport był konieczny, aby można było otrzymać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zwiększony poziom dofinansowania na modernizację oraz rozbudowę oczyszczalni ścieków. Co istotne, spółka w dniu 3 grudnia ubiegłego roku podpisała aneks z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którym to pismem zwiększono dofinansowanie na realizację całego projektu do kwoty ponad 7 mln zł.

– Jest to naprawdę duży krok, umożliwiający wyłączenie z eksploatacji starej, przestarzałej już oczyszczalni ścieków, typu „LEMNA”. Ta nowoczesna technologia (MBR) ma spełniać wszelkie obwarowania ustawowe Polski, jak i Unii Europejskiej, które muszą spełniać obecnie i w przyszłości inwestycje wodno-kanalizacyjne. Dzięki tej inwestycji miasto i gmina Sochocin znajdzie się w czołówce gmin w Polsce, które będą spełniać najwyższe normy oczyszczonego ścieku komunalnego – mówi prezes Pietrzak.

– Z tego miejsca składam serdeczne podziękowania zarówno burmistrzowi miasta i gminy Sochocin, Jerzemu Ryzińskiemu, jak i Radzie Miejskiej w Sochocinie, za pomoc w realizacji projektu. Bez ich pomocy i zaangażowania nie doszłoby do podpisania w dniu dzisiejszym tak ważnej umowy dla mieszkańców miasta i gminy Sochocin

– kończy szefowa sochocińskiej spółki Grażyna Pietrzak.

Na koniec przypomnijmy, że realizacja przedsięwzięcia została powierzona gminnej spółce Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, a zadanie jest częścią większego projektu, na który pozyskano nieco ponad 5 mln zł unijnego dofinansowania. Oprócz oczyszczalni, projekt obejmował budowę kanalizacji sanitarnej w Sochocinie o długości prawie 7 km.

(za info Kamila Wojciechowskiego/Urząd Miasta i Gminy Sochocin dodał RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Mieszkaniec gminy SoMieszkaniec gminy So

1 0

No nie wiem czy jest się z czego cieszyć. Utopione grube pieniądze, kolejne grube pieniądze będą utopione w serwis tego ustrojstwa, a tymczasem podatki hop do góry, a drogi w całej gminie w opłakanym stanie. Ale zapomniałem, przecież sobie wójt zwalnia osoby z gminy które mu nie pasują ( sytuacja już była kawałek czasu temu), a później kasa z budżetu gminy idzie na odszkodowanie dla takiej osoby. Może jak byś ze swojej kieszonki zapłacił takie odszkodowanie to byś trochę zmądrzał... 21:45, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

Znam takich w Sochocinie co nadal chodzo *%#)!& za stodołę. A ponoć to miasto 18:19, 22.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ekolożkaekolożka

0 0

Ale ładne wdzianka. Ciekawe co z nimi zrobić po wykorzystaniu. Ktoś liczy ile na jedną gminę wypada ton tych zużytych materii, ciężko rozkładających się? Często przysychających do błocka na chodnikach? Jakaś oczyszczalnia z nowej kategorii wytwarzanych przez ludzi śmieci, które od 2 lat zasypują Ziemię? 11:16, 25.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%