O tej sprawie 'Płońsk w Sieci' pisał 4 lipca. Interweniowaliśmy na prośbę mieszkańców terenów, gdzie trwa budowa drogi ekspresowej S7. Koziminy, Słoszewo, Cieciórki - to miejscowości, które odczuwają niepożądane skutki tej inwestycji. A problem dotyczy powtarzającego się działania przerywania sieci wodociągowej biegnącej w sąsiedztwie miejsc, gdzie trwają prace budowlane, co skutkuje wielogodzinnym brakiem wody. W czwartek wodociąg został ponownie uszkodzony! Zarząd Gminnego Zakładu Komunalnego w Płońsku zabiera głos w tej bulwersującej sprawie.
(...) W dniu 08.07.2020 wykonywane zostały planowe przełączenia sieci kolidujących z trasą S-7. Prace zostały wykonywane w godzinach nocnych tj. od 22.00-5.00 po wcześniejszym poinformowaniu mieszkańców poprzez informację sms i publikacji na stronie BIP Urzędu, iż w tych godzinach będą przerwy w dostawie wody. Przełączenia wykonywała firma zatrudniona przez generalnego wykonawcę trasy S-7 przy współpracy i pod nadzorem Gminnego Zakładu Komunalnego SP. Z o.o. Prace wykonane zostały zgodnie z planem bez żadnych zakłóceń.
Natomiast w dniu 09.07.2020 r. o godzinie 8.00 został uszkodzony wodociąg przez firmę pracującą na zlecenie generalnego wykonawcy trasy S-7 STRABAG .Uszkodzenie sieci było na tyle poważne, iż w/w firma nie dała rady samodzielnie jej usunąć, skutkiem czego awaria została przejęta przez Gminny Zakład Komunalny Sp. Z o.o. Mieszkańcy których dotyczyła ta awaria, zostali poinformowani przez system sms o ewentualnym usunięciu awarii do godziny 12.00, jednak po odkryciu uszkodzonego wodociągu okazało się, że uszkodzenie jest na tyle poważne, że jego usunięcie trwało do godziny 24.
Za wszelkie utrudnienia z powodu braku wody Gminny Zakład Komunalny Sp. Z O.O. serdecznie przeprasza i postara się wprowadzić takie procedury, aby w przyszłości takie sytuacje nie powtarzały się.
W dniu 10.07.2020 r zostało zorganizowane spotkanie z przedstawicielem firmy STRABAG i podwykonawcą, w którym ustalono nowe zasady dotyczące jakichkolwiek prac w pobliżu wodociągu należącego do Gminy Płońsk (...).
z poważaniem Prezes Zarządu Wojciech Kurzątkowski
[ZT]5536[/ZT]
Xxx13:42, 10.07.2020
Świetnie a wody nie ma nadal to już druga doba. A firma tragedia niedosc że robią samowolke to jeszcze to,kto tych ludzi dopuszcza.
Ej tam na wsi...19:19, 10.07.2020
Jeszcze sie wam ta nowa 7 czkawką odbije
1 0
Lepiej żwirówką jeździć?