Zamknij
REKLAMA

Od słów do czynów. Umowa na budowę hali sportowej dla 'Jedynki' podpisana

15:23, 22.02.2021 | D.T
Skomentuj [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Nowy tydzień rozpoczął się w Starostwie Powiatowym w Płońsku od podpisania umowy Zarządu Powiatu z wykonawcą inwestycji budowy pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.

- To historyczne wydarzenie, które wiąże się dla nas z taką nadzieją na wyrównywanie szans edukacyjnych, na poprawę bezpieczeństwa w szkole, ale przede wszystkim na rozwój kultury fizycznej dla tak dużej grupy uczniów - mówi Ewa Głuchowska, dyrektor ZS nr 1 w Płońsku.

Hala sportowa, której budowa stanowi przedmiot zamówienia, to budynek niepodpiwniczony, parterowy w części zaplecza i areny sportowej. Obiekt będzie połączony z istniejącym budynkiem szkoły łącznikiem naziemnym oraz budynkiem internatu za pomocą łącznika nadziemnego, (w którym zlokalizowane będą szafki na odzież wierzchnią) wraz z komunikacją pionową (klatką schodową i platformą pionową dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich) - informuje płońskie starostwo.

- To ważna inwestycja, to kolejny krok Zarządu Powiatu Płońskiego, po remoncie sal gimnastycznych w I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku - "Płocka" i Zespół Szkół Nr2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku w zakresie poprawy infrastruktury sportowej, tak bardzo wcześniej zaniedbywanej. Tak jak zapowiadaliśmy sport jest jednym z naszych priorytetów i słowa dotrzymujemy. Nowoczesna hala sportowa w ZS nr 1 w Płońsku, największej z naszych powiatowych szkół, pozwoli pracować lepiej nauczycielom, a uczniom efektywniej trenować, co przełoży się na sukcesy sportowe – stwierdza starosta Elżbieta Wiśniewska.

Inwestycja realizowana będzie przez Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Paweł Ozdarski z siedzibą w miejscowości Gąski. Wartość podpisanej umowy to 9 494 999,99 złotych (brutto).

Przy podpisywaniu umowy obecnych było również kilkoro uczniów reprezentujących społeczność szkoły oraz nauczyciel wychowania fizycznego, Arkadiusz Markowski, którego wypowiedź prezentujemy w nagraniu poniżej. 

Z nowego obiektu sportowego korzystać będą uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, jednakże Powiat Płoński planuje udostępnić halę także dla ogółu lokalnej społeczności.

- Słowa powoli się kończą, czas teraz na realizację zadania. To nie koniec naszych działań na rzecz infrastruktury sportowej. Mamy kolejne pomysły - też na terenie ZS nr 1 w Płońsku - i w niedługim czasie będziemy o nich informowali - zapowiada Robert Adamski, członek Zarządu Powiatu Płońskiego.

Planowany termin realizacji inwestycji to koniec marca 2023 roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

PopieramPopieram

9 5

Dobrze że szkoła otwiera się na inne dyscypliny sportu a nie tylko bieganie za szmacianą kuleczką. Siłownia, nowe dyscypliny sportu itd. wszystko to o czym mówi pan Markowski jest zdecydowanie na plus. Może powstanie sekcja trójboju siłowego, jak np.w Rykach. Miasto podobne wielkością do naszego a ich "sztanga" już święci sukcesy w kraju. Pożyjemy zobaczymy. Powodzenia. 16:43, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ozdarski?Ozdarski?

8 2

„Inwestycja realizowana będzie przez Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Paweł Ozdarski” czy to zbieżność nazwisk? 18:34, 22.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZmęczonyZmęczony

4 7

Poli, jesteś niezmordowana. Ale za to ci płacą :/ 19:28, 22.02.2021


Czy beton?Czy beton?

8 1

Czy to będzie zimne betonowe gmaszysko typu urząd, tak jak MCK? 07:24, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AA

1 0

To radny A odszedł od pomysłu namiotu? 19:42, 26.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%