Zamknij
REKLAMA

Chromebooki w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu [VIDEO]

13:27, 10.06.2022 | Materiał zewnętrzny

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu jest jedną z niewielu szkół w Polsce wykorzystujących chromebooki w nauczaniu, a być może jedyną, która wykorzystuje je aż w takim stopniu. 

Chromebooki zostały wprowadzone do raciąskiej placówki w 2020 roku, wypierając wykorzystywane do tej pory tablety (od 2015 roku). Każdy uczeń wyposażony jest w swój sprzęt, z którym pracuje zarówno w szkole, jak i w domu. Sprzęt użyczany jest na zasadzie odpłatnego wypożyczenia, a po zakończeniu nauki, staje się własnością absolwenta.

Uczniowie na swoich urządzeniach posiadają komplet podręczników oraz dostęp do przedmiotowych Classroomów (platformy e-learningowej), na których nauczyciele umieszczają własne materiały (zarówno znalezione w sieci, które mają wartość edukacyjną, jak i własne, autorskie). Platforma ułatwia komunikację między uczniem a nauczycielem, umożliwiając wysłanie pracy, informacji zwrotnej, czy zapytania online.

Ponadto narzędzia Google ułatwią zarządzanie aplikacjami internetowymi w całej szkole. Aplikacje na urządzeniach uczniowskich i nauczycielskich można zainstalować zdalnie z konsoli zarządzania Chromebookami. Konsola administracyjna umożliwia wybieranie aplikacji z Chrome Web Store, niezbędnych w procesie edukacji.

W ostatnim czasie szkoła zrealizowała wspólny projekt filmowy z firmą Asus, promujący Chromebooki w edukacji.

Można śmiało stwierdzić, że Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się szkół w Polsce, a jej potencjał ograniczają jedynie warunki lokalowe. Placówka jest najmniejszą szkołą średnią w powiecie, co przynosi również szereg korzyści, a najważniejszą z nich jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym uczniom oraz kameralnej atmosfery.

(MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY/VIDEO)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%