Zamknij
REKLAMA

Technik Turystyki na Obszarach Wiejskich - zdawali część praktyczną egzaminu zawodowego

09:20, 03.06.2022 | Materiał zewnętrzny
[fot.: zbiory szkoły]
REKLAMA

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wchodzącego w skład Zespołu Szkół STO w Raciążu, odbył się egzamin zawodowy praktyczny dla kwalifikacyjnego kursu zawodowego technik turystyki na obszarach wiejskich (kwalifikacja HGT.10 – prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego). 

Do państwowego egzaminu (część praktyczna) przystąpiło ponad 130 osób. 40-osobowa grupa kursantów zdawała egzamin na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu, dzięki ogromnemu wparciu dyrektor Elżbiety Tobolskiej, której należą się najszczersze wyrazy uznania. 

Uczestnicy kwalifikacyjnego kursu zawodowego technik turystyki na obszarach wiejskich przystąpili do zdawania drugiej kwalifikacji HGT.10 Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego. Większość z nich ma już za sobą zdaną pierwszą kwalifikację TG.08 Prowadzenie działalności turystycznej na obszarach wiejskich. 

Po zaliczeniu ostatniego egzaminu i zdobyciu drugiej, ostatniej kwalifikacji kursanci z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego STO w Raciążu zdobędą ważne w Polsce i na terenie Unii Europejskiej kwalifikacje rolnicze, uprawnienia do prowadzenia gospodarstw rolnych, przejmowania gospodarstw rolnych, pozyskiwania środków z funduszów unijnych, premii dla młodych rolników oraz prowadzenia działalności turystycznej. 

Aktualnie w Publicznej Szkole Policealnej STO w Raciążu prowadzony jest nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy ogrodnik.

BEZPŁATNA NAUKA

KWALIFIKACJE ROLNICZE WAŻNE W CAŁEJ UNII EUROPEJSKIEJ
PREMIA DLA MŁODYCH ROLNIKÓW  NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Wymagane wykształcenie: minimum podstawowe
ZAPRASZAMY 

(Materiał zewnętrzny )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%