Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Baboszewie zajęła szóste miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. - Czterodniowa rywalizacja sportowa, mająca na celu wyłonienie mistrza Polski w piłce nożnej dziewcząt (rocznik 2009-2011), odbywała się w Głuchołazach – prawie 500 km od Baboszewa, pod granicą z Czechami. Nasze dziewczęta przeżywały sportową przygodę życia - przyznaje Sławomir Adamski, jeden z trenerów naszej drużyny.
- Igrzyska w Głuchołazach były „wisienką na torcie” dla naszych piłkarek. Kilka lat ciężkiej pracy, poświęcenia, przełamywania swoich słabości, sportowych kontuzji, wzlotów i upadków. Wiele jest elementów składowych w piłce nożnej, aby wszystko zagrało, tak jak chcemy. Turniej takiej rangi owiany jest od samego początku tajemnicą i niewiadomą; kto przyjedzie? z kim wypadnie zagrać? jaki poziom reprezentują inne drużyny? tyle pytań… robi się coraz ciekawiej. Rywalizacja w każdym meczu między mistrzami województw ma w sobie powagę i rangę. Każdy mecz jest ważny - podania, przyjęcia, zagrane schematy, zdobyte bramki - wszystkie te elementy nagle są na wagę zwycięstwa.
Statystycznie na osiem rozegranych spotkań raz wygraliśmy, trzykrotnie zremisowaliśmy i ponieśliśmy cztery porażki. Rywalizacja do ostatnich sekund, na 100 % swoich możliwości i umiejętności, to tło całego obrazka tych Igrzysk. Podczas zawodów czuliśmy się jak w zamkniętej bańce, w której znajdują się najlepsi sportowcy z całej Polski. Wysoka kultura gry w duchu fair play zaowocowała nowymi znajomościami z koleżankami i kolegami z całej Polski. Mistrzem w tym turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej miasta Brzeg. W tym samym momencie odbywały się mistrzostwa dla chłopców z tych samych roczników. Możliwość obejrzenia najlepszych piłkarzy był tez dużym przeżyciem dla każdego uczestnika. Chłopcy dopingowali dziewczęta, dziewczęta dopingowały chłopców. Na te cztery dni powstała jedna wielka sportowa rodzina. Codzienne wspólne śniadania, wyjścia na mecze, obiady, kolacje, spędzanie wolnego czasu mocno przybliżyło całą grupę. Nie tylko sport się tam liczył, ale również integracyjne spotkania i wyjazdy, m.in. do Czech. Fantastyczny wyjazd i przygoda życia zakończona pucharami, medalami, pamiątkowymi koszulkami, setkami zdjęć i wspaniałych wspomnień tylko pokazują jak sport łączy ludzi i buduje młodego człowieka do dalszych życiowych celów - opisuje Sławomir Adamski. - Dziękujemy serdecznie sponsorom, dzięki którym hojności i wsparciu możliwy był wyjazd i czterodniowy pobyt na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców: wójtowi gminy Baboszewo Bogdanowi Pietruszewskiemu, Arkadiuszowi Piotrowskiemu, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Baboszewie, Grzegorzowi Pawlakowi „PAWROL”, radnemu powiatowemu Krzysztofowi Kruszewskiemu, firmie „MaGo-Pol”, Andrzejowi Przetackiemu „PRZETACKI”, Stowarzyszeniu Kulturowo-Sportowemu ADL Baboszewo, Piotrowi Przedpełskiemu „InterProcess”, firma „ALBET Kostka Brukowa” i Gminnemu Klubowi Sportowemu GKS ,,Orlęta” Baboszewo.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Baboszewie 2021/2022: Julia Łukaszewicz (bramkarz), Oliwia Kacprzycka (obrońca), Maja Kluczewska (rozgrywająca), Maria Wojciechowska (rozgrywająca, kapitan), Nikola Cackowska (atak), Wiktoria Fonderska (atak), Aleksandra Grudna (atak), Natalia Gryszpanowicz (obrońca), Maja Więckiewicz (atak), Zofia Borkowska (atak), Wiktoria Jankowska (obrońca), Maria Matoblewska (obrońca). Trenerzy: Sławomir Adamski, Robert Popiołkowski.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz