Zamknij
REKLAMA

Decyk i Osiński do Łomianek. Będzie pożytek z młodych: Młudzikowskiego i Karwowskiego

20:25, 30.07.2020 | Krystian Jobski
Skomentuj Norbert Decyk zmiania barwy klubowe. Z Nowego Miasta wędruje do Łomianek [Foto: Szymon Kirczuk]
REKLAMA

Tuż przed startem ligi okręgowej w naszych zespołach doszło do dwóch bardzo istotnych zmian kadrowych. Konrad Osiński (Płońska Akademia Futbolu) oraz Norbert Decyk (Sona Nowe Miasto) w nadchodzącym sezonie będą występowali w KS Łomianki, piątej drużynie ubiegłego sezonu IV ligi grupy północnej. 

Poprosiliśmy o komentarz samych zainteresowanych:

- Po sezonie spędzonym w PAFie przyszedł czas na nowe wyzwania. Najciekawiej wyglądała oferta z Łomianek. To był bardzo miło spędzony czas w Płońsku. Cieszę się, że mogłem dzielić szatnie z tymi osobami. W płońskiej drużynie panuje wspaniała atmosfera, ciężko wyobrazić sobie lepszą. Na pewno będę śledził poczynania kolegów i mam nadzieję, że awans do wyższej ligi stanie się faktem – mówi 26-letni Konrad Osiński (na zdjęciu poniżej - red.).

- Po dwóch latach spędzonych w Sonie czas spróbować sił w wyższej lidze. Z powodu kontuzji na mój debiut będzie trzeba jeszcze chwilkę poczekać, ale oby jak najkrócej, o co dbam z moim fizjoterapeutą Mateuszem Walczewskim, za co jestem mu wdzięczny. Chciałbym podziękować wszystkim kolegom z Nowego Miasta, z którymi mogłem dzielić szatnię. Trenerowi Bartoszowi Kaczorowi i Krzysztofowi Kowalczykowi, że zawsze na mnie stawiali. Cieszę się, że moja ciężka praca przyniosła mi parę ofert w tym okienku transferowym. Mam nadzieję, że w klubie z Łomianek będę miał okazję stać się lepszym zawodnikiem – mówi Norbert Decyk, 21-letni wychowanek SMS Włocławek. 

Odejście tych dwóch kluczowych pomocników tuż przed inauguracją ligi to szansa dla młodych zawodników na zaistnienie w seniorskiej piłce . W okresie przygotowawczym zarówno w Sonie jak i w PAFie swoją postawą na pochwałę zasłużyło dwóch nastoletnich piłkarzy.

W drużynie z Nowego Miasta coraz śmielej poczyna sobie Wiktor Młudzikowski (na zdjęciu powyżej - red.). 16-letni pomocnik w 10 meczach kontrolnych czterokrotnie umieszczał piłkę w bramce rywali.

Płońska Akademia Futbolu w nadchodzącym sezonie będzie miała sporo pożytku z gry Kacpra Karwowskiego (na zdjęciu powyżej z trenerem K. Kobylińskim). Urodzony w 2004 roku pomocnik ma za sobą dwuletnią przygodę z Polonią Warszawa. Pomimo tak młodego wieku, Kacper nie odstaje umiejętnościami od starszych kolegów.

(Krystian Jobski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA