Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
9
17:49, 19.09.2020
Jednym z tematów poruszanych na XXXVI sesji Rady Miejskiej w Płońsku była kwestia dłużników mieszkających w lokalach komunalnych. Program restrukturyzacji zadłużenia wprowadzony przez radę jesienią 2017 roku miał pomóc lokatorom w spłacie długów. Tymczasem okazał się klapą.
16
14:00, 15.09.2020
We wtorek w Urzędzie Miejskim w Płoński podpisano umowę z dostawcą autobusu mercedes-benz, pierwszego na naszym terenie autobusu o napędzie elektrycznym. Od podpisania tejże umowy firma z Sanoka ma 9 miesięcy na dostarczenie pojazdu do Płońska. O tym wydarzeniu mówi nam burmistrz Andrzej Pietrasik.
10
10:03, 14.09.2020
Rynek to serce miasta, powinien świadczyć o historii i teraźniejszości. Jak do tej pory w Płońsku to świadectwo nie wyglądało najlepiej. Jesteśmy jednak na dobrej drodze, aby zmienić ten stan rzeczy.
7
10:18, 31.08.2020
Choć on sam jeszcze tego nie doświadczył, to postanowił właśnie w tak niecodzienny sposób zwrócić uwagę na problem, z którym borykać musi się tak wielu ojców w naszym kraju. Rzeszowianin Łukasz Stec ruszył w trasę liczącą 1000 km, aby przez swoisty protest powiedzieć „STOP” nierównemu traktowaniu ojców przez sądy, w momencie, kiedy dochodzi do rozstania rodziców i zapadają decyzję o kontaktach z dzieckiem.
7
16:27, 27.08.2020
Dziś w Urzędzie Miejskim w Płońsku odbyła się otwarta konferencja prasowa poświęcona wdrażanej przez Płońsk Strategii Elektromobilności.
20
12:38, 26.08.2020
Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace remontowe związane z adaptacją zabytkowej, trzykondygnacyjnej kamienicy przy ulicy Warszawskiej 2 na cele muzealne. To tam powstanie Dom dobrej pamięci poświęcony historii społeczności żydowskiej i jej relacjom z innymi płońszczanami na przestrzeni blisko pięciu wieków. - To piękny projekt, który będzie pokazywał przykłady dobrych relacji między społecznością żydowską i polską, bez wielkich konfliktów - mówi PwS burmistrz Andrzej Pietrasik. W środę podpisano umowę z wykonawcą modernizacji wspomnianej kamienicy. Ale to nie wszystkie informacje dotyczące zmian w przestrzeni miejskiego rynku.
10
20:07, 17.08.2020
Pisma w tej sprawie zostały wysłane, złożone do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie, inspektoratu ochrony środowiska w Ciechanowie, do Starostwa Powiatowego w Płońsku, do nadzoru budowlanego, sanepidu, policji i wreszcie nawet do prokuratury. - Na razie bez odzewu. Wygląda na to, że kto próbowałby dotknąć się tej sprawy, to rzeczywiście śmierdzi ona tak, że zaraz potem nikt nie chce już się nią interesować - mówią nam z żalem mieszkańcy ulicy Armii Krajowej w Płońsku, którzy zgłaszają instytucjom i służbom problem uciążliwego sąsiedztwa hali magazynowej, skąd najprawdopodobniej od kilku tygodni wydobywa się fetor.
1
16:50, 17.08.2020
Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego teleporady w ramach podstawowej opieki zdrowotnej wejdzie w życie z końcem sierpnia. Zawarte w nim przepisy dotyczą m.in. ustalenia przez lekarza udzielającego teleporady, czy jest ona wystarczająca dla rozwiązania problemu zdrowotnego lub poinformowania pacjenta o konieczności udzielenia świadczenia zdrowotnego bezpośrednio oraz przeprowadzenie teleporady w warunkach gwarantujących poufność.
82
20:15, 06.08.2020
W środę redakcja PwS odebrała telefon od jednego z lekarzy pracujących w płońskim szpitalu. Tematem rozmowy był nowy system parkingowy, który z dniem 7 sierpnia wchodzi w życie i zastąpi ten obowiązujący na terenie SPZ ZOZ w Płońsku od lat. Za całkowitą nowość na gruncie lokalnym należy uznać zapis o opłatach, jakie mają ponosić pracownicy miejscowej placówki medycznej za parkowanie auta w godzinach swojej pracy. Pomysł ten, jak słyszymy, nie spotkał się z aprobatą szpitalnego personelu, mało tego - wywołuje sporo kontrowersji i oburzenia. Zadajemy więc kilka pytań autorowi zarządzenia - p.o. dyrektora, stricte pod kątem kwestii owego parkingowego novum. Odpowiedzi są dość dyplomatyczne. Głos zabiera również członek szpitalnej rady społecznej.
7
12:48, 03.08.2020
W ostatnich dniach alarmowaliście naszą redakcją o pewnej śmierdzącej, dosłownie, sprawie. Mieszkańcy ulicy Armii Krajowej w Płońsku uskarżają się na nieprzyjemny zapach, który roztacza się nad okolicą. Miejscowa policja odnotowała problem i podjęła działania wspólnie ze strażą miejską i referatem ochrony środowiska ratusza. Ustalono źródło skąd pochodzi smród. To hala magazynowa przy wspomnianej ulicy.
12:57, 31.07.2020
Nasze zbiory plastikowych nakrętek, które trafiły od Was do metalowego kosza w kształcie serca przy ulicy Rzemieślniczej 21, zostały odebrane. Nasz redakcyjny kolega Krystian potrafi uchwycić na zdjęciach nie tylko świetne kadry ze sportowych boisk, ale również akcje charytatywne, które naprawdę warto wspierać. W taki właśnie sposób dowiedzieliśmy się o malutkiej Mii chorej na SMA - rdzeniowy zanik mięści, która potrzebuje aż 9 mln zł na terapię genową.
14:27, 24.07.2020
24 lipca, w południe zainagurowano działalność płońskiej jadłodzielni. Społeczna lodówka już się zapełniła, goście wydarzenia nie przyszli z pustymi rękoma, a inicjatorzy akcji zapraszają i zachęcają mieszkańców do korzystania z punktu służącego wymianie żywności.
14
18:10, 22.07.2020
Jeden z naszych Czytelników zawędrował na płońskie tereny za targowiskiem ''Manhattan". Co zwróciło jego uwagę, widać na zdjęciach, które wysłał naszej redakcji. - Trawniki kwiatowe, ale nie chwastowe. Takiego ''burdelu" nie było tam, odkąd sięgam pamięcią - pisze internauta z Płońska.
18
09:47, 15.07.2020
Idziemy za ciosem, w Płońsku będzie pierwsza jadłodzielnia – poinformowała redakcję PwS radna miejska Monika Zimnawoda, która wspólnie z płońszczaninem Jakubem Rogowskim wpadła na pomysł inicjatywy dzielenia się posiłkami z potrzebującymi takiego wsparcia.
18:28, 13.07.2020
“Obecność online zależy przede wszystkim od wieku, a w mniejszym stopniu także od poziomu wykształcenia, który to ma znaczenie głównie w przypadku starszych respondentów. Korzystanie z internetu jest niemal powszechne wśród osób poniżej 35. roku życia, a także bardzo częste wśród mających od 35 do 54 lat, których zdecydowana większość również jest online” - napisano w wynikach badania badań CBOS "Korzystanie z internetu".
REKLAMA