Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
15
14:38, 30.03.2020
Rutki, osiedle Sadyba, ulice Szkolna, Warszawska, Grunwaldzka, Pułtuska, Ogrodowa, Kopernika, Sienkiewicza, Młodzieżowa - to m.in. tam, czyli praktycznie w każdym zakątku naszego miasta, jak wskazywaliście pod naszym facebook'owym postem z soboty, natrafialiście na martwe gołębie. Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Płońsku bardzo spokojnie odnosi się do sprawy padłego ptactwa. - To chyba jakiś żart. Cztery sztuki znaleźli, przecież sami mieszkańcy wskazywali, że było ich dużo więcej, a jeszcze ich przybywa - nie kryjecie zdziwienia przedstawionymi wnioskami ze strony służb weterynaryjnych po ich interwencji.
1
11:04, 28.03.2020
Dodał, że spowiedź, także w obecnych warunkach, jest możliwa tylko poprzez indywidualny i bezpośredni kontakt ze spowiednikiem, przy zachowaniu wszystkich zaleceń służb sanitarnych.
7
10:40, 06.03.2020
Maleństwo, które przed świętami Bożego Narodzenia znaleźli martwe na linii sortowniczej pracownicy płońskiego PGK, spocznie na cmentarzu w Szerominku. Uroczystości pogrzebowe, jak poinformował nas proboszcz nowej parafii, odbędą się w najbliższy poniedziałek.
3
13:47, 27.02.2020
Sprzeczne informacje docierają dziś w związku z pierwszym przypadkiem zarażenia koronawirusem w naszym kraju. Tymczasem na 28 lutego starosta zarządziła zwołanie posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego w tej sprawie. Płoński inspektor sanitarny i dyrektor SPZ ZOZ w Płońsku apelują o zachowanie spokoju, potrzebę większej świadomości i udzielają wskazówek mieszkańcom.
18
19:25, 26.02.2020
Anachroniczny szalet, który bez wątpienia szpeci nie od dziś okolicę miejskiego rynku, mógłby wreszcie zniknąć z powierzchni płońskiej ziemi. Jest na to szansa, jak usłyszeliśmy dziś od szefa ratusza.
8
13:26, 26.02.2020
Wnętrza kamienic przy ulicy Grunwaldzkiej 2 i Płockiej 2 w Płońsku zmieniły się nie do poznania. To efekt realizacji miejskiego projektu ''Wielka sztuka w małym mieście", a tym samym wstęp do rewitalizacji naszego rynku. - Cieszę się, że uratowaliśmy tak stare budynki. Obie kamienice były mocno zdewastowane - mówił dziś dziennikarzom na zwołanej w terenie konferencji prasowej burmistrz Andrzej Pietrasik.
14
15:28, 17.02.2020
Chabry, maki, fiołki - łąką z takim kwiatostanem ma stworzyć lepszy klimat niż zwykły trawnik. Pierwsza łąka kwietna w naszym mieście, taka wzorcowa, ma powstać przy rondzie u zbiegu Płockiej i Mazowiecki-ej w ramach budowy obwodnicy zachodniej.
13
15:07, 14.02.2020
Od 1 lutego ze strefy płatnego parkowania wyłączono trzy niestrzeżone parkingi, na których za postój i tak trzeba będzie, jak było to dotychczas, zapłacić. Skąd ta zmiana? - Idziemy w ślad za przepisami. Jeszcze do niedawna strefę wyznaczało się na obszarach, teraz w pasie drogowym, czyli na drogach publicznych - podaje referat obsługi targowisk UM w Płońsku, który zajmuje się utrzymaniem i nadzorowaniem stref płatnego parkowania.
9
12:43, 14.02.2020
Straż Miejska w Płońsku podaje smutne dane za ubiegły rok związane z interwencjami strażników względem osób nietrzeźwych, w dużej mierze młodych wiekiem oraz wandali, którzy demolują miasto. Nie dziwi więc, że system monitoringu wizyjnego jest sukcesywnie rozszerzany o kolejne kamery.
28
14:34, 04.02.2020
Wyjdźmy od pytania dotyczącego tytyłowego zdjęcia: Ile czasu w tym stanie technicznym może wytrzmać płoński oddział rehabilitacji i reumatologii? - padło na radzie społecznej szpitala. - Niedługo, trzeba remontować, nie ma żartu - odpowiada dyrekcja. Tylko za co?! - słychać ze wszystkich stron. Zarząd Powiatu Płońskiego chciał sprzedać dwie działki przy Klonowej, a pieniądze z transakcji miałyby trafić na konto inwestycyjne szpitala. Tyle że SPZ ZOZ w Płońsku zgłasza weto, Obermeyer wraca do tematu budowy mieszkań na tym terenie i wychodzi z pomysłem utworzenia Fundacji. W sukurs przychodzi mu burmistrz Płońska, co z kolei krytykuje ekipa rządząca powiatem. Konflikt zaostrza się. Czy strony dojdą do porozumienia? Oby, dla dobra szpitala i pacjentów, co wszyscy wokół deklarują...
1
15:18, 28.01.2020
Padają pytania o lokalizacyjne pomysły na Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, który od 20 lat mieści się w budynku Parafii pw. św. M. Kolbego w Płońsku, a który to budynek wymaga nakładów finansowych celem dostosowania go do wymogów bezpieczeństwa. Czy w grę może wchodzić inne usytuowanie ZOL-u, przede wszystkim w obrębie terenu SPZ ZOZ?
17
12:02, 24.01.2020
Wszechobecne psie ekskrementy, na miejskich trawnikach i chodnikach, pokazują, że przeciętny Kowalski spacerując ze swoim czworonożnym pupilem nie sprząta po nim. Jedna z radnych nazywa tę sytuację dramatyczną, dziwiąc się, że przez cały ubiegły rok płońska straż miejska wystawiła tylko nieco ponad 10 mandatów właścicielom psów.
2
08:13, 24.01.2020
Pamiętacie pieska, który tak jak te śmieci został wyrzucony jak rzecz w lesie nieopodal Naruszewa? Sprawę opisaliśmy pokrótce na fan page'u PwS. Po jej nagłośnieniu, wzięli ją w swoje ręce członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt 'Uszy do Góry'. Psiaka porzuconego na dzikim wysypisku śmieci szybko zabezpieczono. - Problem porzucania psów jest o tyle ważny by o nim głośno mówić - pisze do naszej redakcji Zuzanna Witczak ze wspomnianego Stowarzyszenia., która napisała na swoim blogu tekst, który powinien dać do myślenia.
7
19:28, 23.01.2020
Temat renowacji miejskiej kamienicy przy Grunwaldzkiej 2 w mediach społecznościowych, a co za tym idzie na fan page'u PwS odbił się szerokim echem i był żywo komentowany. Wiele osób nie kryje zachwytu nad nowym wyglądem budynku w centrum Płońska, ale są i tacy, którzy dostrzegają remontowe niedociągnięcia i ganią wykonawców inwestycji. Właśnie trwają procedury odbiorowe kamienicy i wiadomo już, że nie obejdzie się bez poprawek. Zdają sobie z tego sprawę same władze ratusza, do których o wyjaśnienia zwracają się radni opozycji.
3
08:50, 23.01.2020
Ile razy zdarzyło wam się wyruszyć w trasę bez prawa jazdy i potem gorączkowo zerkaliście czy na horyzoncie nie ma patrolu policji? Niebawem taka sytuacja nie będzie miała swoich konsekwencji. Szykują się rewolucyjne zmiany.
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone