Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
16
14:06, 12.05.2021
Pozostajemy w gorącym klimacie nadzwyczajnego posiedzenia powiatowych radnych. Stanowisko trzech medyków z płońskiego szpitala opinia publiczna już poznała, więc czas na sesyjne słowa Marcina Ozdarskiego, szefa SPZ ZOZ w Płońsku, który zabrał głos po wystąpieniu lekarzy Dula, Ziółkowskiego i Garbackiego.
14
10:24, 12.05.2021
Wracamy na salę obrad powiatowych radnych. W kolejnym materiale przytoczymy słowa trzech lekarzy płońskiego szpitala, którzy otworzyli publiczną debatę na temat tego, co obecnie dzieje się w naszej placówce medycznej. Publikujemy m.in. oświadczenie, jakie odczytał lokalnym samorządowcom koordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii - lek. med. spec. Michał Ziółkowski.
49
19:51, 11.05.2021
We wtorek odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Płońskiego poświęcona ostatnim wydarzeniom w płońskim szpitalu. Nie będziemy wszystkiego, o czym dziś mówiono, wrzucali do jednego materiału, a wyjdziemy od oświadczenia lekarza, który w 2016 roku pojawił się w SPZ ZOZ w Płońsku, zarządzał przez te kilka lat interną i kardiologią, a po przyjściu nowej dyrekcji - pożegnał się ostatecznie z naszą placówką medyczną, co niechętnie było komentowane przez obecnego szefa szpitala.
12
12:37, 10.05.2021
W poniedziałek do Prokuratury Okręgowej w Płocku oraz do Prokuratury Rejonowej w Płońsku wpłynęło pismo o zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa wraz z wnioskiem o objęcie postępowania przygotowawczego zwierzchnim nadzorem, pod którym podpisali się lekarze: Michał Ziółkowski, Arkadiusz Garbacki i Przemysław Dul.
6
08:45, 09.05.2021
Pandemia wpłynęła negatywnie na kształcenie młodych ludzi na całym świecie. Edukacja na odległość, to nie to samo co chodzenie do szkół czy na uczelnie. Niespodziewanie jesienią zeszłego roku młodzi płońszczanie musieli zostać w domach. Najbardziej dotknęło to studentów, którzy zamiast na wykłady musieli wrócić do Płońska.
REKLAMA
28
09:54, 07.05.2021
Z prośbą o zainteresowanie się tą sprawą zwrócili się do nas mieszkańcy bloku przy ulicy Północnej 19. Sen z powiek spędzają im bowiem szczury. Jak przyznają, gryzonie są obecne nie tylko w okolicach posesji i piwnicy, ale także w mieszkaniach.
27
17:48, 06.05.2021
Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy bloku przy ulicy Młodzieżowej 13, którzy zwrócili uwagę na fakt, że pod oknami ich mieszkań stoją kontenery na śmieci. Nadzór budowlany wydał decyzję o ich przeniesieniu, jednak spółdzielnia się od niej odwołała. Obie strony mają w tym sporze odmienny punkt widzenia.
46
15:22, 06.05.2021
Dyrekcja płońskiego szpitala w czwartek wreszcie zabrała głos w sprawie doktora S. i wydarzeń na SORze, które opisali trzej lekarze, idąc tym samym na otwartą wojnę ze swoim przełożonym. Dziennikarze pytali Marcina Ozdarskiego m.in. o to czemu tak późno nazwisko owego doktora zostało zdjęte z grafiku dyżurów, oraz czy nie martwi go to, że część lekarzy straciła do niego zaufanie.
33
14:10, 06.05.2021
W czwartek burmistrz Płońska wydał komunikat, który dotyczy płońskiego szpitala. - Podkreślałem wielokrotnie, że szpital nie jest ani powiatowy – choć to powiat jest organem założycielskim i odpowiada za jego działalność, ani miejski. Jest nas wszystkich. Nie powinien też mieć żadnych barw politycznych. Wszyscy, bez względu na nasze poglądy, potrzebujemy dobrze działającej placówki medycznej, w której życie i zdrowie pacjenta są wartościami nadrzędnymi - to słowa Andrzeja Pietrasika. Dziś także dyrekcja płońskiego szpitala zwróciła się do lokalnych samorządowców, aby odsunąć politykę jak najdalej od naszej placówki medycznej.
9
12:32, 06.05.2021
Nie milkną echa rezygnacji z pracy w płońskim szpitalu Grzegorza Gaworka, wieloletniego szefa naszego pogotowia ratunkowego. Komentarze nie pozostawiają złudzeń, że SPZ ZOZ traci świetnego fachowca. Dziś o kwestię dotychczasowego kierownika Działu Pomocy Doraźnej i Transportu Medycznego rodzimego szpitala zapytaliśmy dyrekcję.
REKLAMA
8
10:15, 06.05.2021
Lekarze Michał Ziółkowski, Przemysław Dul i Arkadiusz Garbacki poinformowali dziś, iż ''w pierwszej kolejności do komisji rewizyjnej przy Radzie Powiatu w Płońsku złożone zostaje pismo opisujące zakres nieprawidłowości w SPZ ZOZ w Płońsku oraz o wszczęcie postępowania kontrolnego i wyjaśnienia przyczyn niepodejmowania przez Zarząd Powiatu Płońskiego działań w zakresie ujawnionych w szpitalu tychże nieprawidłowości''. Publikujemy w całości ostatnie oświadczenie wspomnianych lekarzy.
34
17:33, 05.05.2021
W ostatnich dniach lokalne informacje zdominowane zostały przez palący, dla wielu bulwersujący wątek szpitalny, konkretnie dotyczący płońskiego SOR-u, który to wypłynął na szerokie wody za sprawą trzech lekarzy. Rzecz dotyczy pewnego doktora, który, zdaniem medyków, nie powinien zajmować się pacjentami. Panowie nagłośnili sprawę, w międzyczasie szef pogotowia ratunkowego złożył rezygnację z pracy, na co zaraz solidarnie zareagowali inni z pracowników Działu Pomocy Doraźnej i Transportu Medycznego SPZ ZOZ w Płońsku. Personel SOR-u, w osobach pielęgniarek, miał również sporo do powiedzenia odnośnie doktora S. Wydarzenia dalej potoczyły się lawinowo. Lekarze nie zjawili się na posiedzeniu Zarządu Powiatu, za to skierowali sprawę do prokuratury. Powiatowe władze wydały komunikat odnośnie bieżącej, konfliktowej sytuacji. Dowiedzieliśmy się dziś, że na najbliższy wtorek zaplanowano nadzwyczajną sesję w starostwie, a temat ten ma znaleźć się również w centrum zainteresowania konwentu wójtów i burmistrzów. My w środę zebraliśmy opinie i komentarze ze strony naszych samorządowców. Nie udało nam się jedynie otrzymać wypowiedzi od działaczy Prawa i Sprawiedliwości.
33
08:14, 05.05.2021
Otrzymaliśmy kolejne pismo - informacyjne - w sprawie działalności Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w SPZ ZOZ w Płońsku, w odniesieniu do zapoczątkowanego w miniony piątek przez trzech lekarzy tematu pewnego medyka, który dyżuruje na SORze i NPL, mimo że jego obecność tam, jak podkreślają Ziółkowski, Dul i Garbacki, zagraża zdrowiu i życiu pacjentów. W sukurks przychodzą im pielęgniarki SORu, które przyznają, że ów doktor na oddziale dyżurować po prostu nie powinien.
40
21:43, 04.05.2021
We wtorek, po godzinie 21 na redakcyjnego e-maila wpłynął komunikat Zarządu Powiatu Płońskiego w sprawie sytuacji w szpitalu. (...) Zarząd traktuje poważnie wszelkie głosy dotyczące funkcjonowania szpitala i w ramach swoich kompetencji sprawuje nad nim nadzór i kontrolę w ustawowym zakresie (...) - czytamy między innymi.
39
12:47, 04.05.2021
Płońscy lekarze: Arkadiusz Garbacki, Michał Ziółkowski i Przemysław Dul przekazali dopiero co do Zarządu Powiatu Płońskiego pismo, w którym podają, że szpitalna sprawa, o której media informowały w piątek, zostaje skierowana do prokuratury. Sami nie stawili się dziś na spotkanie z władzami powiatowymi. Czekają na nadzwyczajne posiedzenie rady.
REKLAMA
REKLAMA