Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
2
13:17, 18.10.2019
Wymiana kotłów węglowych na gazowe to skuteczny sposób walki ze smogiem, który tak daje popalić również i mieszkańcom Płońska. W tym tygodniu w ratuszu podpisano umowę z firmą Romex na wymianę urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych, w ramach zadania pn. 'Ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w Płońsku'.
8
11:21, 12.10.2019
Handlowa to ulica, która odchodzi od Warszawskiej, biegnąca niedaleko Rzemieślniczej. I właśnie mieszkańcy ulicy Handlowej zwrócili się do naszej redakcji ze swoim problemem, a rzecz dotyczy stanu nawierzchni drogowej.
13
12:52, 08.10.2019
W parku przy płońskim szpitalu powstała Powiatowa Otwarta Strefa Aktywności, czyli ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku. Dziś komisja odbiorowa zapaliła zielone światło przy inwestycji, co oznacza, że z zewnętrznej siłowni można już korzystać.
13:55, 26.09.2019
Zawodowych rodzin zastępczych w powiecie płońskim jest jak na lekarstwo, ale wczorajsza decyzja radnych powiatowych o znacznym podniesieniu im wynagrodzenia moża sprawić, że chętnych do takiej formy opieki nad dziećmi będzie systematycznie przybywało.
17
13:03, 17.09.2019
Znowu zagrzmiało nad Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Temat w przestrzeń publiczną rzucił na ''fejsa" radny Marcin Kośmider. Tym razem wpadamy na basen, bądź jak kto woli, do basenu. Sprawa jest bowiem poważna - ratownicy wodni rezygnują z pracy. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi zapewne o ich niskie wynagradzanie.
9
10:44, 13.09.2019
Nasi Czytelnicy zwracają uwagę na problem z wyjazdem z ulic przylegających do wyremontowanej Płockiej. Chodzi o ograniczoną widoczność.
14
14:41, 04.09.2019
Przed godziną 14 nasza redakcja otrzymała telefon od zbulwersowanej płońszczanki, mieszkanki osiedla wedlowskiego, właścicielki jednej z działek, która w imieniu działkowiczów poinformowała nas o sprawie dla nich palącej i bardzo niepokojącej. Chodzi mianowicie o inwestycję budowy obwodnicy centralnej miasta, która przebiegać będzie od ulicy Żołnierzy Wyklętych do Grunwaldzkiej. Płońszczanie zwracają uwagę na kartkę, jaką dopiero dziś przed południem rozwieszono w działkowej okolicy.
9
14:30, 24.08.2019
W słoneczną sobotę Miejska Rada Seniorów zaprosiła na III Płońskie Senioralia. Nie zabrakło okolicznościowych wystąpień, artystycznych popisów, czy wreszcie biesiady pod chmurką.
3
09:30, 22.08.2019
Sejm znowelizował prawo o ruchu drogowym, uchwalając ustawę przygotowaną przez Ministerstwo Środowiska. Na jej mocy szykują się poważne zmiany dla kierowców. Chodzi przede wszystkim o uregulowanie czasu na rejestrację zakupionego pojazdu. Za spóźnienia zapłacimy. I to słono.
18
11:40, 13.08.2019
Dzisiaj przed południem na redakcyjnego e-maila dostaliśmy wiadomość od Amerykanina Sunila Hegde'a, który w miniony wtorek, jadąc swym kamperem trasą numer 7, uczestniczył w tragicznym wypadku pod Płońskiem, w którym zginął mieszkaniec Dłużniewa. Obywatel USA prosi, aby opublikować jego list, w którym pisze m.in. o pomocy, jaką otrzymał w Polsce od społeczności karawaningowej i policjantów. Chciałby, aby ta wiadomość stanowiła jego wyraz wdzięczności. Notatkę, przetłumaczoną już na język polski, publikujemy w całości na naszym portalu.
7
12:45, 19.07.2019
Właśnie trwa rozbiórka budynku po byłym dworcu PKS w Płońsku przez jego aktualnego, prywatnego właściciela. Teren jest ogrodzony, a wyburzana poczekalnia, która nie nadawała się już do użytkowania, przechodzi do lamusa, zamieniając się w stosy gruzu. Wielu z tym miejscem zachowa sobie wspomnienia, choć przez ostatnie lata na dworzec patrzyło się już tylko z politowaniem. Widok i smutny i straszny.
10
16:56, 11.07.2019
Mamy bardzo dobrą informację dla płońszczan, dla rodzin, dla dzieciaków. Któż nie ma fajnych wspomnień z zabawy w popularnym Jordanku... Bawiło się tam tyle pokoleń mieszkańców naszego miasta. I plenerowa laba trwać tam będzie, a sam ogródek już wkrótce nabierze nowego oblicza. Dwa miejskie projekty zyskały marszałkowskie dofinansowanie.
10:13, 10.07.2019
O przebudowie drogi równoległej do ulicy Targowej w samorządzie mówiło się wiele. Jej stan był fatalny. Temat podnosił m.in. radny Marcin Kośmider, zwracając uwagę na przeciągającą się w czasie modernizacyjną inwestycję. Jeszcze w lutym tego roku burmistrz nie dawał gwarancji na zakończenie robót w tym miejscu, gdyż w budżecie nie było funduszy na ten cel. Jednak na ostatniej sesji z wolnych środków przeznaczono milion złotych na to drogowe przedsięwzięcie. Ratusz poinformował o postępach w pracach.
6
17:04, 27.06.2019
Gorączkowa atmosfera, sprzeczki, złość, żal i wzajemne niezrozumienie - takie emocje towarzyszą wielu sytuacjom na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. SOR-y są piętą achillesową wielu placówek medycznych i to stamtąd pochodzi najwięcej skarg od pacjentów. Czy sytuację tę zmieni projekt TOPSOR, czyli Tryb Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, na który płoński szpital podpisał już umowę z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym? Dyrektor SPZ ZOZ Płońsk uważa, że tak.
7
11:05, 25.06.2019
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Płońsku pojawił się temat przeciągania się w czasie remontu chodnika przy ulicy Ignacego Krasickiego. Na temat całej sytuacji wypowiedziała się mieszkanka osiedla domków jednorodzinnych, która nie przebierała w słowach.
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone