Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
11
09:24, 27.06.2020
Do 24 czerwca kandydaci mogli składać swoje oferty na konkurs na stanowisko dyrektora SPZ ZOZ w Płońsku. Nasza redakcja skierowała więc dwa pytania do starostwa, a mianowicie: ilu zainteresowanych tą posadą złożyło papiery, i kto jest w tym gronie. Nazwisk jednak nie podamy, bowiem organ prowadzący przekazuje, iż kwestie konkursu leżą w gestii 7-osobowej komisji konkursowej.
5
12:15, 25.06.2020
Wraz z nadejściem lata i upałów powraca problem związany z barszczem Sosnowskiego. Niestety siedliska tego toksycznego i inwazyjnego chwastu pojawiają się również w Płońsku i okolicach.
1
09:53, 25.06.2020
Deszczowa aura dała się ostatnio mocno we znaki również płońskiemu szpitalowi. Strażacy mówią o zalanym pomieszczeniu z tomografem komputerowym, ale miejsc, jak podaje SPZ ZOZ w Płońsku, gdzie wdarła się woda, jest niestety więcej.
11:44, 22.06.2020
Na ogół rodzina samodzielnie radzi sobie z trudnymi sytuacjami i kryzysami, zdarza się jednak, że poszukuje specjalistycznej pomocy terapeutycznej. W systemowym rozumieniu rodziny zachowanie człowieka rozumie się w kontekście jego relacji ze środowiskiem społecznym, w jakim żyje oraz w kontekście systemu, którego jest częścią. W psychoterapii rodzinę traktujemy jako całość, bez wydzielania w niej poszczególnych osób, jak ma to miejsce w terapii indywidualnej. Terapia systemowa to praca terapeuty ze wszystkimi członkami rodziny. Wsparcie psychologa polega na kontakcie z całym systemem, zmierzającym do zrozumienia procesów zachodzących w rodzinie i poprawy relacji między jej członkami.
59
10:14, 22.06.2020
Gdyby nie koronawirus i wprowadzenie zdalnej pracy – między innymi nauczycieli – tematu by nie było. Ale jest i PwS go nagłaśnia, tym bardziej gdy w rolach głównych występują osoby publiczne! Ta szokująca sprawa światło dzienne ujrzała mimochodem, chwilę po zakończeniu rady pedagogicznej organizowanej on-line w Szkole Podstawowej nr 2 w Płońsku. Jeszcze wtedy znana była wąskiemu gronu osób, tylko nauczycielom, którzy w tym zdalnym posiedzeniu uczestniczyli. Potem poruszył ją w mediach społecznościowych dziennikarz Piotrek Kaniewski, niedługo później zapis rozmowy pojawił się na facebook'u aż wreszcie trafiła ona na tapetę obrad miejskich radnych. We wszystkim tym zaginął jednak głos samego zainteresowanego – dyrektora ‘’dwójki” Jarosława Chylińskiego, który został obrażony i nazwany ‘'pedałem" przez swojego pracownika, pedagoga i jej męża. Nasza redakcja rozmawiała z nim o tym bardzo przykrym dla niego incydencie, aby nie opierać się li tylko na facebookowych wpisach...
3
15:09, 18.06.2020
W czwartek znów ludzie dobrego serca oddawali krew dla 14-letniej Oli, która ucierpiała w niedawnym wypadku samochodowym. Informowaliście nas o wprowadzeniu przed mobilny punkt poboru krwi limitu osób, które dziś mogły tę krew oddać. Interweniowaliśmy w tej sprawie w stołecznym centrum i w płockiej stacji, bo trudno zaakceptować fakt, że ludzie spieszą z pomocą dla potrzebujących, a kiedy po kilku godzinach przychodzi ich kolej, słyszą, że dziś już krew od nich nie zostanie pobrana. Po to propagujemy takie przedsięwzięcia, aby jak najwięcej osób wzięło w nich udział i oni nie zawiedli.
4
10:33, 15.06.2020
- Bardzo ważne dla naszych pszczół samotnic i trzmieli są wprowadzane w mieście łąki kwietne - chwali pomysł na płońskie tereny zielone Piotr Budziszewski z rodzimego koła pszczelarzy. 
09:47, 13.06.2020
"Państwowa Komisja Wyborcza podaje do publicznej wiadomości dane kandydatów na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r." – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie PKW.
40
20:03, 05.06.2020
W ślad za opublikowanym w lokalnych mediach oświadczeniem Pana Pawła Obermeyera, byłego dyrektora SPZZOZ im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku, w sprawie odrzucenia przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych dwóch wniosków dotyczących programów o charakterze społecznym – oceny wad postawy u dzieci oraz zwalczania otyłości informuję, iż przedstawiony przez Pana Pawła Obermeyera obraz nie ma związku z rzeczywistością i jest próbą przerzucenia odpowiedzialności za źle przygotowane wnioski - pisze w piątkowym oświadczeniu p.o. dyrektora płońskiego szpitala Marcin Ozdarski.
15:27, 05.06.2020
Przed tygodniem PAP opisała, w jaki sposób organizowane były przyjęcia do przychodni Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Pacjenci, którzy przychodzili z wizytą do poradni specjalistycznych zmuszeni byli czekać na swoją kolej przed budynkiem. Do ich dyspozycji były zaledwie trzy ławki. Dyrekcja szpitala twierdziła, że organizacja przyjęć jest zgodna z procedurami w czasie pandemii. Natomiast Rzecznik Praw Pacjenta podjął interwencję w tej sprawie.
4
14:52, 05.06.2020
Do kontenera wrzucono go jak śmiecia przed Bożym Narodzeniem ubiegłego roku! W marcu zorganizowano mu pogrzeb, a tuż przed Dniem Dziecka postawiono nagrobek. To wielka zasługa pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku, którzy feralnego, grudniowego dnia znaleźli martwego noworodka na linii sortowniczej, a potem skrzyknęli się, aby śp. Mateuszek miał godne miejsce pochówku.
8
13:38, 05.06.2020
Ratusz informuje, że z dniem 6 czerwca zostanie otwarty najpopularniejszy plac zabaw w Płońsku, dobrze wszystkim znany Ogródek Jordanowski, przebudowany, doposażony i zrewitalizowany.
7
10:00, 04.06.2020
- Sercem obwodnicy zachodniej jest most na rzece Płonce, budowany od października ubiegłego roku – mówił w środę burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, w momencie kiedy dobiegło końca betonowanie płyty ustroju nośnego mostu na wspomnianej obwodnicy.
18
12:50, 03.06.2020
Miejskie kamienice w rejonie płońskiego rynku poddawane są renowacji i dziś mogą cieszyć oko nowym wyglądem. W kolejce do odrestaurowania 'stoją' następne obiekty. Jednak w mieście są budynki, które, jak wnioskuje m.in. radna Marzanna Stasiak, kwalifikują się już tylko do wyburzenia.
4
08:33, 31.05.2020
Na ostatniej prostej jest już proces legislacyjny nowych przepisów prawa o ruchu drogowym, za które odpowiadają Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki nim będziemy mogli, choćby bez konsekwencji, poruszać się bez dokumentu prawa jazdy przy sobie, czy też czasowo wyrejestrować pojazd.
REKLAMA