Temat był poruszany na jednej z ostatnich sesji rady miejskiej. Burmistrz Raciąża podkreślał, że szanse na ukończenie rewitalizacji centrum miasta w terminie, czyli do końca października tego roku, są niewielkie. Powodem są, mówiąc kolokwialnie, moce przerobowe miejskiej spółki PGKiM, która wykonuje roboty. Zbyt mała liczba pracowników nie pozwala na to, żeby front prac był szeroki. Stąd systematycznie pojawiające się ogłoszenia o naborze nowych pracowników – zarówno tych fizycznych, jak i wykwalifikowanych, takich jak operator koparki. Obecnie trwają działania w tzw. dużym parku miejskim przy ulicy Mławskiej, gdzie przebudowane zostaną wszystkie alejki spacerowe. Powstaje także kilka nowych. Wiadomo na pewno, że zrezygnowano z części planowanych do wykonania zadań. Nie będzie ogrodu sensorycznego, ani boiska do gry w bulle. Wzdłuż nowej alejki, która powstała w sąsiedztwie Raciążnicy, nie staną leżaki. Jak przyznała skarbnik miasta Maria Karwowska, samorząd wykona te elementy całej inwestycji, które zostaną uznane za niezbędne.
Trwają prace w dużym parku w Raciążu
Rewitalizacja ma objąć także tzw. mały park na placu Mickiewicza, podwórko urzędu miejskiego, skwer im. Bronisława Zielińskiego czy tzw. Wodną Górę (teren, na którym znajdował się średniowieczny gród). Na ten moment nie pojawiły się żadne informacje na temat ograniczania prac, jednak chyba nikt nie będzie zdziwiony, jeśli do tego dojdzie.
Burmistrz odniósł się również do tematu modernizacji infrastruktury sportowej, która ma objąć przede wszystkim Stadion Miejski im. Jerzego Arceusza.
Michał Skarbowski przekazał, że pozyskane w poprzedniej kadencji ponad 2 mln złotych dofinansowania nie wystarczy na wykonanie prac, które zawarto w pierwotnej koncepcji. Według szefa raciąskiego ratusza, zrealizowanie wszystkich założeń pochłonęłoby co najmniej 4 mln zł. W kwestii obiektu przy Sportowej priorytetem będzie więc wymiana i wypoziomowanie murawy – różnica między jednym, a drugim jej końcem to w tej chwili 40 cm. Ma to zapewnić jak najlepsze warunki do treningu i gry zarówno zespołowi seniorskiemu jak i licznym grupom młodzieżowym. Wymieniony ma zostać system nawadniania, a za bramkami staną piłkochwyty. Planowane jest też wykonanie nowych ławek rezerwowych. Stadion ma zyskać nowe boczne boisko, a także oświetlenie. Plan, który znalazł się choćby w podsumowaniu kadencji 2018-2024 wydanym przez urząd, zakładał również rozbudowę i zadaszenie trybuny. Na tę chwilę wygląda jednak na to, że ta koncepcja nie będzie forsowana. Jak czytamy w „Pulsie Raciąża”, trybuna ma zostać oczyszczona łącznie z krzesełkami dla widowni i wyposażona w tablicę wyników. To jednak wciąż faza planów, bo wszystko zweryfikuje przetarg i cena, jaką zaproponuje ewentualny wykonawca.
Dodatkowo należy przypomnieć, że kwota ponad 2,2 mln zł pozyskana z Polskiego Ładu i programu „Mazowsze dla sportu” jest przeznaczona także na budowę boiska sportowego przy osiedlu Jana Pawła II.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz