Zamknij
REKLAMA

Namierzanie telefonu - kiedy może okazać się pomocne?

09:03, 05.10.2021 | materiały partnera

Telefony komórkowe są dziś niemal wszechobecne i korzystają z nich prawie wszyscy. Nowoczesne urządzenia niosą ze sobą zarówno ogromne możliwości, jak i sporo zagrożeń, o których nikt by nie pomyślał jeszcze kilka dekad temu. Wartość urządzeń sprawia, że są one łakomym kąskiem dla złodziei czy nieuczciwych znalazców (coraz częściej zdarza nam się bowiem zapominać o konieczności pilnowania naszego telefonu). Na użytkowników czyhają także inne zagrożenia - nic więc dziwnego, że wielu z nich stara się swój telefon namierzyć.

Namierzanie telefonu - kiedy jest możliwe

Namierzanie telefonu nie należy dziś już do rzadkości i nie jest zarezerwowane jedynie dla funkcjonariuszy odpowiednich służb. Pamiętać należy jednak, że nie zawsze możemy namierzyć każde urządzenie - musimy być bowiem jego właścicielem lub przynajmniej mieć zgodę na tego typu operację. Kiedy użytkownicy decydują się na próbę zlokalizowania swojego urządzenia? Najczęściej ma to związek z kradzieżą lub zgubieniem telefonu. Dziś smartfony są bowiem zarówno narzędziami komunikacji, jak i nośnikiem - często wrażliwych i kluczowych - danych na nasz temat. Nic więc dziwnego, że nie chcemy, aby trafiły one w niepowołane ręce. Zdarza się również, że z usług lokalizacyjnych korzystają rodzice dzieci, którzy chcą wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się ich pociecha - z nowoczesnych telefonów korzystają bowiem dziś nawet kilkuletnie dzieci. Z podobnego założenia wychodzą pracodawcy, którzy przekazują swoim podwładnym urządzenia służbowe. Dzięki tego rodzaju aplikacjom mogą oni być pewni, że ich pracownicy sumiennie i starannie wypełniają swoje obowiązki. Jak zlokalizować telefon? Możliwości jest kilka. 

Jakiego lokalizatora telefonu użyć?

Możliwości zlokalizowania naszego urządzenia dają nam chociażby Google czy Apple. W obu przypadkach mamy możliwość zarówno namierzenia naszego urządzenia, jak i zdalnego zablokowania telefonu - dzięki temu stanie się on niemal bezużyteczny. Możemy też wymazać jego dane - dzięki temu nie trafią one do osób trzecich. W pozostałych przypadkach warto wybrać nieco bardziej zaawansowany lokalizator telefonu. Przykładem może być tutaj Lokalizo, który pozwala zarówno na namierzenie sprzętu, jak i pobranie smsów czy rejestru połączeń. Sprawdzić się to może wyjątkowo dobrze w przypadku rodziców, którzy chcą mieć większą kontrolę nad telefonem dziecka. Warto pamiętać, że do poprawnego działania aplikacja musi być zainstalowana także na namierzanym urządzeniu. Przed skorzystaniem z niej warto także zapoznać się jej regulaminem czy cennikiem - działa ona bowiem w oparciu o opłatę subskrypcyjną. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%