40-letniemu funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zarzuca się zmuszanie danej osoby do określonego zachowania oraz tak zwane fałszerstwo materialne. Policjanta z drogówki odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne.
O tej sprawie dowiedzieliśmy się maju bieżącego roku. Już wówczas pytaliśmy śledczych o szczegóły zatrzymania funkcjonariusza. Wskazywano, że postępowanie jest złożone - doszło do wyłączenia materiałów z innego postępowania - i na wiążące wiadomości trzeba poczekać. W ostatnich dniach czerwca dociera więcej informacji na ten temat. To śledztwo wszczęła i prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie. Wiemy już, że zarzuty postawiono 40-letniemu policjantowi z płońskiej drogówki.
Policjant z Płońska podejrzany o fałszerstwo dokumentu i zmuszanie do określonego zachowania
- W tym postępowaniu wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów. Dotyczą one dwóch przestępstw, dwóch czynów; z artykuł 191 kodeksu karnego, czyli zmuszania określonej osoby do pewnego zachowania i poświadczenia nieprawdy w dokumencie, sfałszowania go poprzez wypisanie blankietu niezgodnie z wolą osoby podpisanej – tj. artykuł 270 paragraf 2 k.k. – powołujemy się na wypowiedź prok. Bartosza Maliszewskiego, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Płocku, dla TVP 3 Warszawa.
Głównym punktem śledztwa ma być samochód osobowy oraz dokumenty związane z jego rejestracją. Z ustaleń prokuratury wynika, że auto zostało zarejestrowane na nazwisko funkcjonariusza. Policjant został zatrzymany na 48 godzin.
- Po zatrzymaniu został on zwolniony z osadzenia bez środków zapobiegawczych. Prowadzone są intensywne czynności procesowe zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności tej sprawy. Prokurator zlecił przesłuchanie wielu osób zaangażowanych w rejestrację pewnego samochodu osobowego, bo ten wątek i to postępowanie dotyczy właśnie okoliczności związanych z zakupem i rejestracją samochodu osobowego. Postępowanie jest w toku – wskazuje rzecznik Maliszewski, dodając, że śledztwo jest przewidziane do prowadzenia w ustawowym trzymiesięcznym terminie, mniej więcej do końca sierpnia.
Komendant zdecydował o zwolnieniu policjanta
Zareagowali przełożeni policjanta. - 21 maja bieżącego roku Komenda Powiatowa Policji w Płońsku uzyskała informację z Prokuratury Rejonowej w Ciechanowie o przedstawieniu zarzutów funkcjonariuszowi z tej jednostki. W związku z tym komendant powiatowy podjął natychmiastowe decyzje i już następnego dnia funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych – przekazuje naszemu portalowi nadkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. - Wszczęto wobec niego również postępowanie dyscyplinarne. Tego samego dnia, czyli 21 maja, Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu zatwierdził wniosek komendanta z Płońska o zwolnieniu policjanta ze służby z uwagi na ważny interes służby – dodaj oficer prasowa miejscowej policji. Tak więc w najbliższych dniach formalnie przestanie być funkcjonariuszem.
Stary sierżant 11:39, 28.06.2026
Masz ci los
Ktoś11:43, 28.06.2026
I tak że go nie skazali na karę ś.... Już wam inni polecą i będą się użerać z patusami. Niewdzięczna i niebezpieczna robota.
Wojtek11:56, 28.06.2026
Mam nadzieję , że wobec strażaków PSP teźtak szybko wszczynane są procedury wydalenia a nie czekanie na prawomocny wyrok skazujący
Negro 12:06, 28.06.2026
Akurat do strażaków nie
Michał12:04, 28.06.2026
Wojsko,Policja,SW,Sop,Straż Graniczna,każda formacja uzbrojona robi największą robotę w tym kraju,straż pożarna to nieuzbrojona formacja,powinna być jak straż miejska pod miejscowy samorząd i bez przywilejów,w Osp robią to samo ,prawie charytatywnieW psp łażą do psychiatrów i psychologów żeby załatwić % do emerytury, w służach z bronią typu sw, policja nie bo gdyby zabronili im kontaktu z bronią to by zabrakło dla nich etatów bez broni na jednostce i burtaStrażacy nie strajkują bo mają dużo wolnego i dorabiają drugą pensjęW straży nie brakuje ludzi do pracy.Straż jest formacją nieuzbrojoną,nie powinni być podpięci pod mswia i mieć przywilejów emerytalnych,powinni być jak straż miejska pod miejscowym samorządem.PSP ŻARTOBLIWIE SAMI STRAŻACY NAZ. NOCLEGOWNIĄ BO WYSPANI PO 24 H IDĄ DO DRUGiej roboty w bhp albo lotnisko modlin, na tiry albo handlują cebulą bo mają gospodarstwaStrażaki z psp dorabiają w bhp ,lotnisko modlin w straży lotniska,handlują cebulą na fb i jeżdżą na tirach,ciekawe czy mają zgody przełożonych?wyspani po nocy bez wyjazdu zabierają prace innymW psp w małych miastach robota jest z polecenia po znajomości,ojciec odchodzący na emeryt. Wstawia na swoje miejsce syna ,albo wójt jakiejś gminy poleca kogoś z osp
Darek12:42, 28.06.2026
Pomagamy i chronimy (jak mamy wspólny interes).
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu plonskwsieci.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Policjant z płońskiej komendy z zarzutami
Pomagamy i chronimy (jak mamy wspólny interes).
Darek
12:42, 2026-06-28
Policjant z płońskiej komendy z zarzutami
Wojsko,Policja,SW,Sop,Straż Graniczna,każda formacja uzbrojona robi największą robotę w tym kraju,straż pożarna to nieuzbrojona formacja,powinna być jak straż miejska pod miejscowy samorząd i bez przywilejów,w Osp robią to samo ,prawie charytatywnieW psp łażą do psychiatrów i psychologów żeby załatwić % do emerytury, w służach z bronią typu sw, policja nie bo gdyby zabronili im kontaktu z bronią to by zabrakło dla nich etatów bez broni na jednostce i burtaStrażacy nie strajkują bo mają dużo wolnego i dorabiają drugą pensjęW straży nie brakuje ludzi do pracy.Straż jest formacją nieuzbrojoną,nie powinni być podpięci pod mswia i mieć przywilejów emerytalnych,powinni być jak straż miejska pod miejscowym samorządem.PSP ŻARTOBLIWIE SAMI STRAŻACY NAZ. NOCLEGOWNIĄ BO WYSPANI PO 24 H IDĄ DO DRUGiej roboty w bhp albo lotnisko modlin, na tiry albo handlują cebulą bo mają gospodarstwaStrażaki z psp dorabiają w bhp ,lotnisko modlin w straży lotniska,handlują cebulą na fb i jeżdżą na tirach,ciekawe czy mają zgody przełożonych?wyspani po nocy bez wyjazdu zabierają prace innymW psp w małych miastach robota jest z polecenia po znajomości,ojciec odchodzący na emeryt. Wstawia na swoje miejsce syna ,albo wójt jakiejś gminy poleca kogoś z osp
Michał
12:04, 2026-06-28
Policjant z płońskiej komendy z zarzutami
Mam nadzieję , że wobec strażaków PSP teźtak szybko wszczynane są procedury wydalenia a nie czekanie na prawomocny wyrok skazujący
Wojtek
11:56, 2026-06-28
Policjant z płońskiej komendy z zarzutami
I tak że go nie skazali na karę ś.... Już wam inni polecą i będą się użerać z patusami. Niewdzięczna i niebezpieczna robota.
Ktoś
11:43, 2026-06-28