Zamknij
REKLAMA

Który periodontolog w typowych chorobach przyzębia?

09.41, 22.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 09.41, 22.11.2022
pixabay

Periodontolog dość często błędnie bywa określany paradontologiem. Jest tak z prostej przyczyny, najbardziej znaną chorobą przyzębia jest paradontoza. Uściślając, periodontolog to specjalista, który ukończył stomatologię, a później zrobił specjalizację związaną z chorobami przyzębia.

Problemy zębów mogą leżeć w przyzębiu. To ono odpowiada, w dużym uproszczeniu mówiąc, za to, że ząb jest na swoim miejscu i nic wokół nie boli. Jeśli problemem nie są zęby - są wyleczone, ale odczuwana jest tkliwość na różne smaki, ból, pojawia się krew, to znak by odwiedzić specjalistę od dziąseł.

Jak objawiają się problemy z dziąsłami?

Schorzeń w jamie ustnej związanych z zębami jest wiele. Oczywiście pierwsze kroki prowadzą zazwyczaj do dentysty, ale on może odesłać pacjenta do specjalisty, jakim jest periodontolog Warszawa.

Choroby przyzębia mają różne przyczyny. Wśród najczęstszych jest kamień nazębny, odkładający się ze względu na zbyt krótkie szczotkowanie zębów bądź też niewłaściwe. Z kamieniem można walczyć na różne sposoby, a podstawą codziennej pielęgnacji powinna być nie tylko pasta, ale i płyn do płukania ust oraz nić dentystyczna.

Wśród przyczyn, dla których konieczne może być poszukiwanie specjalisty są również inne. Są to wady zgryzu, bruksizm, niewłaściwa dieta i inne schorzenia, ale też genetyka, czyli taki nasz urok.

Jak rozpoznać, że to właśnie periodontologa trzeba odwiedzić? Wśród objawów są:

  • tkliwość podczas jedzenia,
  • obrzęki,
  • odsłonięte szyjki zębowe,
  • krwawienie z dziąseł.
  • ruszające się zęby,
  • suchość w jamie ustnej.

Objawy są takie, że trudno je ignorować, dlatego z pewnością każdy zwraca na nie uwagę. Są też często na tyle dokuczliwe, że człowiek niechętnie sięga po słodkie czy słone produkty, by nie wywoływać nieprzyjemnych dolegliwości.

Przyzębie kluczem do rozwiązania problemów, a dokładnie periodontolog z Warszawy

Po co się męczyć, skoro można skorzystać z pomocy specjalisty. Periodontolog zajmuje się różnymi schorzeniami przyzębia. Dzięki temu trafnie stawia diagnozę. Wdraża leczenie i zaleca odpowiednią higienę jamy ustnej.

Periodontolog w Warszawie przyjmuje w gabinetach stomatologicznych. Jest to dentysta z dodatkową specjalizacją. Dlatego jeśli wiesz, ze Twój problem wynika z przyzębia, to najlepszą opcją jest znalezienie stomatologa, który ma właśnie taką specjalizację.

Choroby przyzębia mają kluczowy wpływ na trwałość uzębienia, dlatego nie należy ich bagatelizować. Warto korzystać z usług najlepszych specjalistów.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%