Zamknij
REKLAMA

Pacjenci nowodworskiego centrum medycznego z jeszcze lepszą diagnostyką

08:49, 09.10.2021 | Ł.W.
Skomentuj [Fot.: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

W piątek w szpitalu w Nowym Dworze Maz. uruchomiono nową pracownię tomografii komputerowej z nowoczesnym urządzeniem. Badania na nowym sprzęcie skrócą się do kilkunastu sekund, co pozwoli uchronić pacjentów przed szkodliwym promieniowaniem oraz wpłynie na szybką diagnostykę i wdrażane leczenie. 

Nowe urządzenie zastąpiło wysłużony, kilkunastoletni już sprzęt, który był awaryjny i kosztowny w naprawie.

 – Dzięki nowemu aparatowi możemy bez kosztów remontów, przeglądów funkcjonować i również zwiększają się możliwości diagnostyczne. Jest to szczególnie istotne w dobie covidu, gdzie technologia idzie naprzód i tomograf jest podstawowym narzędziem badania zmian obrazowych płuc  

- stwierdza Jacek Kacperski, dyrektor Nowodworskiego Centrum Medycznego

Nowy tomograf to nowoczesne i bardzo intuicyjne urządzenie. Dzięki temu pracownicy obsługujący sprzęt, będą to mogli robić bez dodatkowych szkoleń. 

– Pozytywną rzeczą jest na pewno to, że sprzęt ma różnego rodzaju software, aplikacje, które ułatwią nam lekarzom obórkę obrazu i jednocześnie pomagają w wyłapywaniu patologii, które dla lekarzy, którzy później tymi pacjentami się zajmują, są podstawową rzeczą - przyznaje lek. Maria Uliasz, koordynator diagnostyki obrazowej w Nowodworskim Centrum Medycznym.

[ZT]8614[/ZT]

W uroczystości otwarcia pracowni TK Nowodworskiego Centrum Medycznego wraz z odbiorem nowego tomografu komputerowego udział wzięli marszałek województwa mazowieckiego – Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk, władze samorządu wojewódzkiego, powiatowego, gmin oraz dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego.

Inwestycja dotycząca zakupu oraz montażu nowego tomografu komputerowego została zrealizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w ramach projektu unijnego pt. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”.

Wartość urządzenia wraz z adaptacją pomieszczeń – niezbędną do jego montażu, instalacji oraz uruchomienia wyniosła 1 675 800,00 zł brutto.

W najbliższym czasie przy szpitalu uruchomiona zostanie również pracownia rezonansu magnetycznego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%