Zamknij
REKLAMA

Protest przedsiębiorców, właścicieli wypożyczalni kajaków pod urzędem w Nasielsku

07:24, 28.07.2021 | za info www.wirtualnynowydwor.pl dodał DRED
Skomentuj Z miejsca protestu przed magistratem w Nasielsku [Foto: serwis Wirtualny Nowy Dwór]
REKLAMA

Przed Urzędem Miejskim w Nasielsku właściciele wypożyczalni kajaków, którzy swoje biznesy prowadzą nad rzeką Wkrą, protestowali przeciwko decyzji burmistrza związanej z zablokowaniem dostępu do rzeki w miejscowości Borkowo. Delegacja, którą burmistrz Ruszkowski przyjął w swoim gabinecie, ustaliła, że droga będzie przywrócona i przedsiębiorcy będą mogli wodować tam swoje kajaki - informuje serwis Wirtualny Nowy Dwór.

W Borkowie koło Cieksyna blisko 40 firm wypożyczających kajaki przywoziło klientów na spływy oraz wodowali kajaki. Było to jedyne miejsce ogólnodostępne. Kilka dni temu na polecenie burmistrza Nasielska Bogdana Ruszkowskiego zablokowano dojazd do wody poprzez postawienie szlabanu, a następnie wykopanie rowu uniemożliwiającego przejazd. Na miejscu interweniowała nawet policja.

Przedsiębiorcy w miniony piątek rano protestowali w Nasielsku, jeżdżąc po mieście i przed tamtejszym ratuszem kolumną wozów z przyczepami wypełnionymi kajakami.

Jak mówiła Joanna Niepytalska ze stowarzyszenia Nasza Wkra – przyjechaliśmy, aby walczyć o to, abyśmy mogli pracować. Współpracujemy ze wszystkimi wójtami i burmistrzami na 200 kilometrowym odcinku rzeki Wkry. Niestety burmistrz Nasielska jest jedynym burmistrzem, który blokuje nam dostęp do rzeki. Pan burmistrz nasłał na nas policję. Policjanci nas wylegitymowali i chcieli wypisać mandaty na co się nie zgodziliśmy i dostaliśmy informację, że sprawa będzie w sądzie.

Po spotkaniu przedstawicieli przedsiębiorców z burmistrzem ustalono, że wykop zostanie zasypany i droga będzie udostępniona dla firm. Czy to zakończy konflikt i pomoże przedsiębiorcom w swobodnym prowadzeniu działalności gospodarczej? W tle tej historii pojawiały się głosy o konkurencji, która korzysta w Borkowie ze swoich miejsc wodowania i nie na rękę im jest, że inne firmy zabierają klientów i sami przywożą do Borkowa ze swoimi kajakami.

– Policjanci interweniowali w sprawie sporu o dostęp do rzeki Wkry w Borkowie. Jedna dotyczyła utrudniania prowadzenia wykopu na działce gminnej. Policjanci pouczyli uczestników zdarzenia. Kolejne zgłoszenie dotyczyło wycinki drzew. Tego zgłoszenia interweniujący policjanci nie potwierdzili. Żaden wniosek do sądu nie został skierowany – mówi st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jak dowiedzieliśmy się, w proteście brały również udział osoby z Sochocina i z Jońca, przez które to miejscowości na terenie naszego powiatu przepływa Wkra, a turystyka kajakowa rozwija się.

(za info www.wirtualnynowydwor.pl dodał DRED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%