Zamknij
REKLAMA

Podziękowania za zaangażowanie i piękną lekcję historii. Strzelcy wyróżnieni

10:10, 02.04.2021 | za info starostwa dodał RED
Skomentuj Wręczenia wyróżnień dowództwu naszych strzelców podczas powiatowej sesji [Foto: zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku]
REKLAMA

Radni Powiatu Płońskiego podczas ostatniej sesji uroczyście podziękowali jednostkom strzeleckim za godne upamiętnienie 158. rocznicy powstania styczniowego.

Zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe tabliczki dla swoich jednostek, gadżety Powiatu Płońskiego oraz imienne listy gratulacyjne z podziękowaniami od Starosty Płońskiego Elżbiety Wiśniewskiej, Wicestarosty Krzysztofa Wrzesińskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu  Płońskiego Dariusza Żelasko oraz od Radnych Powiatu Płońskiego.

,,W imieniu Rady Powiatu Płońskiego chciałbym podziękować Panom i ich Podkomendnym za zorganizowanie powiatowych uroczystości 158. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. W ten sposób przywróciliście Państwo nie tylko pamięć o bitwie pod Unieckiem, ale także o zapomnianych ludziach, miejscach i zdarzeniach, związanych z największym powstaniem narodowym. Budzicie Panowie w ten sposób pamięć, dumę i zakorzenienie w losach Małej i Wielkiej Ojczyzny. Dziękujemy za trud wychowania patriotycznego, obywatelskiego i proobronnego młodzieży. Jubilatowi - Jednostce Strzeleckiej 1006 Płońsk jesteśmy wdzięczni za 25 lat owocnej służby dla naszej powiatowej społeczności." dziękował Dariusz Żelasko, szef powiatowej rady. - Dziękuje jako Starosta Płoński, ale także w imieniu Radnych Powiatu Płońskiego i w imieniu mieszkańców za zaangażowanie i piękną lekcję historii." - dodawała Elżbieta Wiśniewska.

Inicjatorami i organizatorami wydarzeń związanych z powstańczą rocznicą na terenie naszego powiatu byli: inspektor Sebastian Milewski – Komendantowi Jednostki Strzeleckiej 1006 w Płońsku, Artur Zybała – Komendantowi Jednostki Strzeleckiej 1863 w Uniecku oraz Łukasza Drzewaszewski - Komendantowi Związku Piłsudczyków RP TPJP o/Ciechanów. 

[ZT]6719[/ZT]

[ZT]6775[/ZT]

,,Jako dowódca Jednostki Strzeleckiej Związku Piłsudczyków RP TPJP o/Ciechanów i w imieniu całej Jednostki, z całego serca dziękuję Radzie Powiatu Płońskiego i Starostwu Powiatowemu w Płońsku za wyróżnienie, jakiego dziś dostąpiliśmy. Jednostka Strzelecka stała się dla nas rodziną, gdzie połączyły nas wspólne cele i działania realizowane w idei hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna. Zawsze ciężko pracujemy na nasz rozwój oraz na rozwój każdego nowego Strzelca w naszym gronie. Uznanie z jakim się spotkaliśmy jest dla nas tym większą motywacją do bardziej wytężonej pracy. Czołem!" - mówił Łukasz Drzewaszewski.

 

 

 

 

,,Wręczając zaproszenie na uroczystości związane z upamiętnieniem bohaterów Powstania Styczniowego nie myślałem, że we wszystkich miejscach pamięci znajdujących się prawie w każdej gminie naszego powiatu, spotkam tam Państwa Radnych Powiatowych na czele ze Starostą Powiatu Płońskiego Panią Elżbietą Wiśniewską. Było nam bardzo miło w tak zacnym gronie celebrować te uroczystości związane z 158. Obchodami Powstania Styczniowego. Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk na pewno się ucieszą z tego wyróżnienia i  zmotywuje ich to do dalszej trudnej służby. Mam nadzieję, że Powiat Płoński i Starostwo Powiatowe w Płońsku będą nas w tym wspierać." - dodawał inspektor Sebastian Milewski, dowódca Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk.

 

 

 

,,W imieniu kadry i wszystkich Strzelców oraz własnym, dziękuję Staroście Płońskiemu, Wicestaroście, Przewodniczącemu Rady Powiatu Płońskiego oraz Radnym Rady Powiatu Płońskiego - za uhonorowanie Jednostki Strzeleckiej 1863, która w ramach obchodów 158 rocznicy Powstania Styczniowego, zorganizowała i przeprowadziła I Wymarsz Szlakiem Powstańców Styczniowych z Glinojecka do Uniecka. Wydarzenie to miało na celu ukształtowanie świadomości historycznej młodego pokolenia w kultywowainu pamięci o latach nadziei i walki, z podkreśleniem, jak ważna w życiu każdego Polaka jest Ojczyzna oraz pamięć o przodkach. Otrzymane wyróżnienie z pewnością będzie unieckich Strzelców mobilizować do cięższej pracy - nad naszymi słabościami oraz do kultywowania i czczenia naszych Bohaterów tamtych dni. "Gloria Victis - Chwała Zwyciężonym" - stwierdzał Komendant JS 1863 st.insp. ZS Artur Zybała.

 

 

(za info starostwa dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%