Zamknij
REKLAMA

Uwaga! Czerwiński urząd apeluje o bardzo oszczędne gospodarowanie wodą

12:02, 30.04.2019 | za info UG Czerwińsk dodał RED
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: Urząd Gminy w Czerwińsku]

Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą informuje o awarii dwóch z czterech pomp pracujących na zestawie hydroforowym w Raszewie, spowodowanej najprawdopodobniej znacznie zwiększonym poborem wody. Oznacza to, że część mieszkańców jest pozbawiona wody w kranach do normalnego użytku.

Już teraz apelujemy o rozsądne gospodarowanie wodą z wodociągu gminnego, bo w takiej sytuacji nie jesteśmy w stanie zapewnić jej dopływu - przekazuje Urząd Gminy w Czerwińsku nad Wisłą. Z uwagi na brak opadów atmosferycznych zaobserwowaliśmy bowiem ponadnormatywny pobór wody przez mieszkańców gminy, przekraczający techniczne możliwości Stacji Uzdatniania Wody - informuje dalej. 

W trosce o komfort wszystkich mieszkańców apelujemy o racjonalne wykorzystywanie wody pochodzącej z sieci wodociągowej, ograniczając jej pobór do minimum, bo tylko w ten sposób będzie ona mogła płynąć do niezbędnych celów tj. sanitarnych i spożywczych. 

Taka sytuacja, jaka panuje obecnie, w konsekwencji doprowadzi do wystąpienia coraz większych w zasięgu lokalnych zakłóceń w zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i może oznaczać uciążliwe problemy w normalnym funkcjonowaniu.

Szczególnie dotyczy to podlewania wodą z gminnej sieci wodociągowej tuneli foliowych, upraw rolnych, ogródków przydomowych, działkowych oraz innych terenów zielonych (m.in. trawników).W miarę możliwości należy korzystać z alternatywnych źródeł zasilania w wodę.

Pogarszanie się sytuacji w zakresie zapewnienia wody do celów konsumpcyjnych spowoduje wydanie zakazu podlewania. 

(za info UG Czerwińsk dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

Rolniku !Rolniku !

1 0

Wyschnięte Truskawki, albo woda.... Wybór należy do Ciebie 08:53, 01.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone