Zamknij
REKLAMA

Obchody święta strażaka, otwarcie wyremontowanej świetlicy i założenie Klubu Senior +

14:19, 04.10.2021 | RED
Skomentuj 2 października Gmina Dzierzążnia obchodziła Dzień Strażaka [Fot. Maciej Mączyński/dzięki uprzejmości 'Płońszczaka']
REKLAMA

To była bogata w wydarzenia sobota w gminie Dzierzążnia. W Podmarszczynie świętowano Gminny Dzień Strażaka, a do tego oficjalnie otworzono wyremontowaną wiejską świetlicę, w której spotykać będą się m.in. członkowie tamtejszego, uruchomionego właśnie Klubu Senior +. 

Mieszkańcy gminy Dzierzążnia 2 października uczestniczyli w lokalnym święcie przy OSP w Podmarszczynie, jakim były obchody Gminnego Dnia Strażaka połączone z oddaniem do użytku świetlicy.  

Na wyremontowanie budynku wiejskiej świetlicy wydano w sumie ok. 350 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu urzędu marszałkowskiego, wojewody oraz z funduszy własnych Gminy, jak i środków OSP. - Remont przeciągał się, gdyż cały czas szukaliśmy pieniędzy na jego zakończenie, ale wreszcie się udało - mówi nam Adam Sobiecki, wójt gminy Dzierzążnia.

W świetlicy swoje spotkania mieć będzie m.in. Klub Senior +, który już zrzesza około 20 osób i jest otwarty na kolejne. - Ludziom w naszym seniorskim Klubie zaczyna się podobać. Mogą przy herbacie spokojnie porozmawiać oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy od przedstawicieli różnych instytucji, których zapraszamy. To wszystko przy wsparciu Stowarzyszenia „Amicus”- dodaje wójt. 

W wydarzeniu 2 października uczestniczyli okoliczni mieszkańcy, w tym seniorzy, samorządowcy, brać strażacka z nadbryg. Jarosławem Nowosielskim, Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej, duchowni oraz członkowie gminno-parafialnej orkiestry. 

- Ze względu na pandemię wstrzymywaliśmy się decyzją o otwarciu świetlicy oraz strażackim święcie. Wreszcie z początkiem października mogliśmy ruszyć z trzema wydarzeniami zorganizowanymi jednego dnia. Sobotnie wydarzenie pokazało, że miejscowa, wioskowa społeczność potrafi się mobilizować i naprawdę zrobić fajną imprezę

- dodaje wójt Adam Sobiecki. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%