Zamknij
REKLAMA

Co słychać w gminie Joniec? Na horyzoncie rozbudowa wodociągu i oczyszczalnia ścieków

13:54, 09.07.2021 |
Skomentuj [Foto ilustracyjne/swierczow.pl]
REKLAMA

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców trzech miejscowości w gminie Joniec, którzy już jesienią tego roku będą mogli czerpać wodę z gminnego wodociągu. Z kolei podstawówka w Królewie zyska ekologiczną oczyszczalnię ścieków. 

Ponad 7-kilometrowa nitka powstanie w Krajęczynie, Popielżynie-Zawadach oraz Starej Wronie. Obecnie większość mieszkańców wodę pobiera tam ze studni. Zgodnie z umową, wodociąg ma być wybudowany do połowy października.

Większość mieszkańców oraz działkowiczów, których w gminie Joniec jest wielu, wybudowała własne studnie głębinowe. Niestety często jakość pobieranej wody pozostawia sporo do życzenia. Inwestycja była wyczekiwana od lat. Dzięki niej będzie zdecydowanie wygodniej, a jakość wody poprawi się. W czasie prac, jak zapewnia tamtejszy urząd gminy, nie powinno być większych utrudnień dla mieszkańców.

 – Mieszkańcom brakowało od kilku lat wody w ich prywatnych studniach. W 2019 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie i udało się uzyskać środki. Mieszkańcy będą mieli bieżącą wodę, na którą bardzo długo czekali - przyznaje wójt Marek Czerniakowski. – Zaopatrzonych zostanie kilkadziesiąt gospodarstw. Mieszkańcy nie muszą się obawiać, że będą jakieś utrudnienia. Wszystko powinno zostać wykonane sprawnie, szybko - dodaje Marek Chludziński, kierownik referatu planowania przestrzennego i inwestycji w UG w Jońcu.

Dodajmy, że w ramach pozyskanego dofinansowania przy Szkole Podstawowej w Królewie powstanie ekologiczna oczyszczalnia ścieków. Zastąpi ona tradycyjne szambo, które było kosztowne w utrzymaniu.

Rozbudowa wodociągu oraz budowa oczyszczalni pochłonie blisko 2 miliony złotych, z czego ponad 1,2 miliona to przyznana dotacja.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Monika.Monika.

0 2

Cześć panowie, jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam faceta do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i coś więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów . Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: panieonline.pl/monika697 19:08, 09.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%