Zamknij
REKLAMA

Drewniany most w Sobieskach również do remontu

18:42, 11.09.2018 | DRED
REKLAMA
Skomentuj
Inwestycja na moście w Jońcu (na zdjęciu) nie będzie jedyną tego typu w gminie. Remont czeka też most we wsi Sobieski [Foto: Redakcja/Archiwum]

Rada gminy w Jońcu zdecydowała o zwiększeniu funduszy z budżetu gminnego na remont  mostu w miejscowości Sobieski, który od dłuższego czasu wymaga poprawek. To druga tego typu inwestycja po zaplanowanym już wcześniej remoncie mostu w Jońcu. Nad tymi pracami czuwa jednak powiat.

Gmina Joniec pierwotnie na remont mostu w Sobieskach planowała wydać nie więcej niż 262 tys. zł, jednak wskutek wyższej oferty jednej z firm w przetargu opiewającej na ponad 273 tys. zł, zmuszona była poszukać dodatkowych pieniędzy, aby móc podpisać umowę na wykonanie prac. Zdecydowano w ramach uchwały poddać propozycję zwiększenia początkowej sumy pod obrady rady, która pozytywnie zaopiniowała i przegłosowała tę inicjatywę. Ostatecznie kwotę na realizację tego projektu powiększono do 280 tys. zł. Pracami zajmie się firma z Ostrowi Mazowieckiej.

Według ostatnich planów, modernizacja ma się zakończyć najpóźniej do końca listopada. Bez wątpienia będzie to się wiązało z utrudnieniami na tym odcinku trasy, gdyż most na czas remontu będzie zamknięty. 

(DRED)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone