Zamknij
REKLAMA

Na ratunek - działo się w podstawówce w Naruszewie

13:41, 22.05.2019 | za info UG Naruszewo dodał RED
REKLAMA
Skomentuj

20 maja na terenie gminy Naruszewo doszło do kilku zdarzeń, które miały wpływ na bezpieczeństwo ludności. W godzinach porannych jedna z uczennic Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie idąc do klasy zobaczyła na korytarzu pozostawioną torbę i na pewno nie był to plecak ucznia. 

Natychmiast powiadomiła dyrektora szkoły. Zagrożonych było ok. 280 osób. Kilkanaście minut później pracownik szkoły zauważył dym unoszący się na piętrze budynku hali sportowej, od strony balkonu. Na piętrze znajdowali się uczniowie, którym dym utrudnił opuszczenie budynku. Po ewakuacji szkoły okazało się, że brakuje jednego ucznia, który przebywał w części budynku hali sportowej. 

Na szczęście było to tylko gminne ćwiczenie z zakresu zarządzania kryzysowego oraz obrony cywilnej pod kryptonimem „Na ratunek”. 

Na zakończenie wykonawcy ćwiczenia przekazali meldunki z podjętych i wykonanych przez siebie działań. Najmłodszym uczestnikom ćwiczeń wójt gminy Naruszewo Beata Pierścińska przekazała smycze z odblaskami. Podziękowała także Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne Modlin Twierdza za przeprowadzenie epizodów praktycznych do ćwiczenia. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się psy ratownicze.

Celem przeprowadzenia ćwiczeń było przede wszystkim doskonalenie umiejętności współpracy służb ratowniczych, a także praktyczne sprawdzenie możliwości ewakuacji szkoły. Z działań ratowniczych wyciągnięto wnioski, które zostały omówione z realizatorami poszczególnych zadań, aby w przyszłości współdziałanie służb i kadry kierowniczej szkoły było jeszcze bardziej efektywne.

Ewakuacja przebiegła sprawnie i bezpiecznie - wszyscy wrócili do swoich zajęć.   

(za info UG Naruszewo dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

PicPic

2 0

Znów po raz kolejny Naruszewo. Czemu takich ćwiczeń nie inicjują inne gminy ? Brak chęci ? 23:00, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bombel z bronxuBombel z bronxu

0 0

Byłem świadkiem zdarzenia owego, i było po prostu nudne i nieciekawe, nie wyciągnęliśmy z tego żadnej lekcji a największą atrakcją był wytresowany pies :/ 14:39, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone