Zamknij
REKLAMA

A w Bońkach światła jak nie działały, tak nie działają!

18:54, 13.09.2018 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Płońszczanie są coraz bardziej zniecierpliwieni. Sygnalizacja świetlna w Bońkach dalej bez kolorów [foto: DT]

Pytacie zniecierpliwieni, jaki cel miało zamontowanie sygnalizacji na krzyżówkach w Bońkach (gmina Płońsk), na DK 50 skoro ta do chwili obecnej nie została włączona, a upłynęło już kilka miesięcy. Ot, taki absurd codzienności… - Składamy wnioski, stawiamy oprawy elektryczne, które są gotowe, a każą nam czekać pół roku, by się one zapaliły – nie kryje podirytowania wójt Aleksander Jarosławski. 

Wyszogrodzka, będąca drogą krajową, jak długa i szeroka, wciąż jeszcze na skrzyżowaniu z ul. Wspólną i Krańcową nie doczekała się sprawnej sygnalizacji świetlnej. Jak sami wskazujecie w sygnałach do redakcji PwS, odcinek ten jest szczególnie niebezpieczny i dużym ułatwieniem dla okolicznych mieszkańców byłoby - bez dwóch zdań - uruchomienie w końcu upragnionych świateł. 

Temat przewija się od wczesnej wiosny, a tu już jesienna szarówka za pasem, stąd to ostatni dzwonek, aby sygnalizacja ,,odpaliła”. Dowiadujemy się, że teraz najbliższy termin określono na koniec września. To usłyszał wójt gminy Płońsk od inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Tyle tylko, że GDDKiA czeka na podłączenie ze strony dystrybutora energii elektrycznej, a ten, jak widać, nie kwapi się z szybkim załatwieniem sprawy. 

- Mamy inwestycje, które są porobione, a tu się czeka pół roku, rok za licznikiem. Tyle to trwa, że normalnie kończy się ludzka cierpliwość. Podobnie było w Ćwiklinie. Ludzie myślą, że to wina gminy, ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Słyszymy tylko, że jest kolejność prac zakładu energetycznego – komentuje wójt Aleksander Jarosławski.

Przypomnijmy, że inwestycji od samego początku towarzyszył poślizg. Można było naiwnie liczyć, że chociaż włączenie świateł nastąpi dużo szybciej. Pobożne życzenia. - Zgłaszałem ostatnio do GDDKiA, żeby koniecznie do końca września uruchomiona została tam sygnalizacja trójkolorowa. Na 19 września planowane jest w Płońsku spotkanie z przedstawicielami Energa-Operator i na pewno te wszystkie nasze bolączki zostaną im przedstawione – zapowiada wójt gminy Płońsk. 

Jak dowiadujemy się, opracowywana jest organizacja ruchu w celu poprawy bezpieczeństwa od ronda w kierunku na Bońki, kiedy światła zaczną już działać.  Mamy nadzieję, że nastąpi to faktycznie do końca września. 

(DT)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone