Zamknij
REKLAMA

Raciąż: charytatywnie dla małego Kubusia. To były wyjątkowe urodziny [FOTO]

11:05, 04.10.2021 | RED
Skomentuj Kubuś, dla którego zorganizowano raciąski piknik, skończył właśnie dwa latka [Foto: DZ]
REKLAMA

W ubiegłą sobotę w raciąskim MCKSiR odbyła się wyjątkowa impreza – piknik charytatywny dla Kubusia Jagodzińskiego. Impreza odbyła się pod hasłem „Armia Walecznego Kubusia”, a cel był jeden – zebrać jak najwięcej pieniędzy, by pomóc choremu chłopczykowi. 

Podczas wydarzenia, które miało miejsce zarówno w sali widowiskowej raciąskiego domu kultury, jak i na zewnątrz budynku, odbywały się różnego rodzaju warsztaty, gry, zabawy, czy animacje dla dzieci. Amatorzy jednośladów mieli okazję na przejażdżkę motocyklem. Wśród dzieci i młodzieży największe zainteresowanie wzbudzała możliwość przejechania przez miasto samochodem strażackim wraz z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążu. 

Nie zabrakło pysznych dań, których można było skosztować wrzucając datek do specjalnie przygotowanej na tę okazję puszki. W ten sposób można było zdobyć także książki, pluszaki, czy ręcznie robione zabawki i ozdoby.

Swoje stoiska miały Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu, Zespół Szkół w Raciążu, Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu, KGW Ciecierzanki czy Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury i Dziecdzictwa Narodowego w Raciążu.

Dużo działo się także na scenie, gdzie wystąpiło kilka zespołów wykonujących muzykę disco – Mochiko, Lovelas oraz Diadem. Zaprezentowali się również DJ Piotrek, a także OweN & DJ Trabi.

Ze względu na to, że 3 października Kubuś obchodził swoje drugie urodziny, na scenie jego rodzice pokroili tort, który rozdano uczestnikom tego charytatywnego wydarzenia. Rodzice chłopca byli bardzo pozytywnie zaskoczeni frekwencją podczas imprezy.

- Nie wiedzieliśmy ilu osób się spodziewać, bo to nasz pierwszy taki piknik. Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni, że tyle osób chciało Kubusiowi pomóc i było z nami w tym dniu

– powiedziała naszej redakcji Sylwia Jagodzińska, mama chłopca. 

Na co choruje 2-letni Kuba? - Kubuś ma dziecięce porażenie mózgowe pod postacią obustronnego porażenia połowicznego, padaczkę. Karmiony jest przez gastrostomię, tak zwany PEG – dodaje Pani Sylwia.

Chłopcu najbardziej potrzebna jest rehabilitacja, która ma pomóc w pokonaniu ograniczeń ruchowych, które obecnie u niego występują. Wszystkie fundusze zebrane podczas pikniku zostaną przekazane na zbiórkę prowadzoną przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Kubusia można wesprzeć również poprzez bezpośrednie wpłaty na wspomnianą zbiórkę. Niżej prezentujemy dane do wpłat:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Numer konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994. Tytułem: 37270 Jagodzinski Jakub darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

A jeszcze niżej zdjęcia z sobotniego wydarzenia w Raciążu. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%