Zamknij
REKLAMA

Policjant o wielkim sercu zorganizował zbiórkę dla chorych dzieci

10:12, 24.08.2021 | za info KPP Płońsk dodał RED
Skomentuj Na zdjęciu z lewej Artur Zdrojewski i Magdalena Kowalska, koordynator Fundacji 'Odzyskać Radość' z darmi przekazanymi przez ludzi dobrego serca [foto: KPP Płońsk] Po prawej mali podopieczni ZOL-u w Kraszewie Czubakach - Archiwum redakcji
REKLAMA

Aspirant sztabowy Artur Zdrojewski z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku przyłączył się do zbiórki zorganizowanej przez Fundację Odzyskać Radość dla podopiecznych z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach w gminie Raciąż. Swoją postawą zainspirował pracowników i policjantów z płońskiej komendy, którzy licznie odpowiedzieli na kierowaną do nich prośbę. Zebrane artykuły trafiły już do chorych dzieci.

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w miejscowości Kraszewo-Czubaki znajduje się jeden z największych w Polsce oddziałów dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Przebywa tam blisko 60 podopiecznych z całej Polski. Dzieci cierpią na poważne schorzenia i deformacje, a większość z nich została porzucona przez rodziców zaraz po narodzeniu.

Fundacja „Odzyskać Radość” zorganizowała dla podopiecznych ZOL zbiórkę pieniędzy i najpotrzebniejszych rzeczy, w którą aktywnie wraz ze stowarzyszeniem biegowo-ekologicznym Asfaltlove Dziki włączył się jego członek, pasjonat biegania, długodystansowej jazdy na rowerze i nordic walking - dyżurny płońskiej komendy asp. sztab. Artur Zdrojewski.

- Funkcjonariusz na swoim profilu w mediach społecznościowych w sposób nieco żartobliwy skierował prośbę do swoich znajomych o wsparcie i przekazywanie potrzebnych dla dzieci artykułów: „Pomaganie zmienia świat na lepsze. Każdy gest, nawet najdrobniejszy...zmienia świat, czyjś świat” oraz „Moi drodzy, to jest zupka dla dziecka w słoiczku, jak każdy widzi. Pomidorowa mmmm, kto nie lubi pomidorowej (…) taka zupka to tylko 4.50 zł. Szok, tyle kasy, a niepełnosprawne dziecko miałoby pełny brzuszek. Nie bądź szczypior podziel się (...)”. Po tych słowach na odpowiedź ze strony policjantów i pracowników płońskiej komendy asp. sztab. Artur Zdrojewski nie musiał długo czekać. Ruszyła lawina pomagania - mówi kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

- Jak sam organizator zbiórki przyznał, nie spodziewał się aż tak dużego odzewu. Każdego dnia po służbie wracał z kolejnymi darami dla dzieci przekazywanymi przez jego kolegów i koleżanki, w tym również od policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego mławskiej komendy. Paczki z darami od jego znajomych z terenu całej Polski przychodziły również na adres domowy policjanta - dodaje oficer prasowa naszej policji.

Dzięki zaangażowaniu płońskiego dyżurnego i temu jak potrafił zainspirować innych do włączenia się w akcję na rzecz chorych dzieci, w krótkim czasie udało się zebrać kilkanaście kartonów słoiczków z obiadkami i deserami dla dzieci, kaszek, pieluch, mokrych chusteczek, płynów do kąpieli i zabawek. Wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane Fundacji 'Odzyskać Radość'.

(za info KPP Płońsk dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Jestem dumna! :-)Jestem dumna! :-)

5 7

Brawo! Piękna postawa, godna naśladowania! Czy redakcja może podać nazwiska księży, którzy pomogli dzieciom i w jaki sposób? Z góry dziękuję. Janina 10:41, 24.08.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Odp do JaninyOdp do Janiny

6 5

Nie może. Księża pomagają rodzinom anonimowo, bez medialnego rozgłosu - potwierdzone info. Proszę zająć się swoją działalnością dobroczynną. Może się Janina pochwali komu pomogła i jak? 13:57, 24.08.2021


Do katola od info Do katola od info

1 0

"potwierdzone info"? 🤣 chyba spod sutanny wywąchałeś mistrzu. 11:48, 31.08.2021


PopieramPopieram

7 1

Szacunek! 13:42, 24.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DarekDarek

4 0

Jak mame chowałem to usłyszałem ,że najpierw musze uregulować 400 zł na kwiaty bo nie dawaliśmy jak zbierali i dop.pochowa .Parafia Gumino. 09:28, 25.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%