Zamknij
REKLAMA

Nowe szatnie, sauna, natryski – hala sportowa w Raciążu wypiękniała

10:40, 14.10.2020 | RED
Skomentuj Klubowa szatnia jak się patrzy. Na zdjęciu burmistrz Mariusz Godlewski i Stanisław Kocięda, prezes Błękitnych [Foto: UM Raciąż]
REKLAMA

Dobiegają końca ostatnie prace w budynku hali sportowej przy stadionie miejskim w Raciążu. Prace mające na celu jego gruntowne zmodernizowanie, trwały już od wiosny 2019 roku. Teraz, jak mawiał klasyk, jest na czym zawiesić oko.

Hala, której budowę ukończono w 1978 roku, wymagała już konkretnych działań remontowych, dlatego władze miejskie włączyły ją do projektu „Termomodernizacja oraz poprawa efektywność energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Miasto Raciąż”. Budynek został docieplony, wymieniono drzwi i okna, a także położono nową elewację zewnętrzną. Z pomocą przyszedł również Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, który przyznał 120 tysięcy złotych dotacji na remont wnętrza.

Prace wystartowały już jesienią 2019 roku i obejmowały dość szeroki zakres działań - wymianę instalacji elektrycznej, remont instalacji wodno-kanalizacyjnej, remont pomieszczeń socjalno-bytowych, remont schodów czy obicie ścian materiałami wykorzystywanymi w obiektach sportowych z montażem stałych elementów wyposażenia hali. Po specjalistycznych oględzinach okazało się również, że wymieniona musi zostać cała konstrukcja dachu wraz z jego pokryciem – tę inwestycję Gmina Miasto Raciąż pokryła z własnych funduszy.

Samorząd kilka tygodni temu otrzymał również 40 tysięcy złotych dofinansowania na zadanie „Modernizacja hali sportowej poprzez utworzenie stref cardio, fitness i odnowy biologicznej”.

Burmistrz Raciąża, Mariusz Godlewski na swoim profilu facebookowym pochwalił się efektami kolejnych prac wewnątrz budynku. - Termomodernizacja budynku. Remont zaplecza biurowego. Praktycznie nowe wnętrze hali sportowej. Z przyjemnością zobaczyłem efekty ostatnich prac wykonywanych przez firmę Ready Stand Expo z Raciąża. Nowe wyposażenie szatni, natryski oraz sauna. A wszystko to za pozyskane przeze mnie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie – napisał gospodarz miasta.

Z pewnością zawodnicy grający na co dzień w Błękitnych Raciąż – nie tylko w zespole seniorskim, ale przede wszystkim w grupach młodzieżowych – będą z takiego unowocześnienia swojego treningowego zaplecza bardzo zadowoleni. Niejeden klub będzie raciążanom zazdrościł takiej bazy.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

ZatrwożonaZatrwożona

0 3

Chwalić się otwieraniem takich obiektów gdzie ludzie będą się gromadzić i zakażać? To jest narażanie. Kto na to zezwolił? Co wy robicie? Mam nadzieję że ten obiekt nie zostanie otwarty. 14:20, 14.10.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

RacjonalnyRacjonalny

1 0

Gdyby Pani miała choć trochę pojęcia o tym jak ta hala funkcjonuje to by Panie nie wypisywała takich głupot. Jak na razie to jest obiekt na użytek zawodników i dzieci grających w klubie, a nie wszystkich. Tam nie odbywają się też żadne zajęcia. I nie jest to obiekt nowo wybudowany, tylko wyremontowany. Najpierw polecam poznać temat, dopiero bzdury pisać. 15:26, 14.10.2020


ZatrwożonaZatrwożona

0 1

Do racjonalnego - ale ludzie się będą tam gromadzić i nie przestrzegać społecznego dystansu. Przez takie miejsca będzie się rozwijać pandemia 21:02, 14.10.2020


Johnny Johnny

1 0

Przez siedzenie na kanapie czy w domu rozwiną się wszystkie możliwe objawy choroby. 11:22, 15.10.2020


REKLAMA