Zamknij
REKLAMA

Nie będę robił w gminie rewolucji, a ewolucję - J. Ryziński [FOTO]

08:23, 20.11.2018 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Nowy wójt gminy Sochocin, Jerzy Ryziński, odebrał tego dnia wiele gratulacji i życzeń [Foto: Kamil Wojciechowski]

Gmina Sochocin w bardzo uroczysty sposób postanowiła uczcić pierwszą kadencję nowej rady. Podobnie było przed czterema laty, gdzie również przed dużym audytorium przysięgę składał Andrzej Romatowski. Sesja gdzie odbyło się ślubowanie radnych i nowego wójta - Jerzego Ryzińskiego - odbyła się w hali sportowej przy Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie.

Po powitaniu wszystkich zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy, każdy z radnych przed przystąpieniem do pierwszych głosowań otrzymał pamiątkową różę. Przy stolikach obrad nie zabrakło doświadczonych radnych, dla których będzie to kolejna kadencja jak i tych debiutujących w tej roli. 

Pierwszym głosowaniem nowej kadencji był oczywiście wybór przewodniczącego. Zaproponowano dwie kandydatury: Stanisława Kwiatkowskiego oraz Dariusza Kujawskiego. Zdecydował jeden głos na korzyść Kwiatkowskiego, który kontynuował będzie obowiązki przewodniczącego rady, bowiem pełnił ją już przez całą poprzednią kadencję. Następnie radni przystąpili do wyboru dwóch wiceprzewodniczących. Zgłoszone kandydatury Moniki Makowskiej-Chojnackiej oraz Radosława Dobrskiego zdobyły uznanie rady.

Później uwaga skupiła się na osobie wójta, który po złożeniu ślubowania, po raz pierwszy już oficjalnie w nowej roli zabrał głos.

- Będę robił wszystko, by efekty mojej pracy od początku były widoczne. Jestem otwarty na współpracę ze wszystkimi osobami. Nie chcę robić w gminie rewolucji a ewolucję. Praca w samorządzie jest trochę jak praca lekarza. Najpierw trzeba postawić diagnozę, by rozpocząć leczenie. Nie można od razu dokonywać operacji. W najbliższych latach będziemy budować drogi, wodociągi a także poszerzać infrastrukturę edukacyjną - mówił Jerzy Ryziński. 

Więcej zdjęć z pierwszej sesji nowej rady w gm. Sochocin poniżej. 

(REDAKCJA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone