Zamknij
REKLAMA

Dobre pomysły popłacają. Sołectwa z gminy Załuski z pieniędzmi na ich realizację

11:43, 16.06.2021 |
Skomentuj Gmina Załuski pozytywnie zaopiniowała 5 lokalnych inicjatyw. Na zdjęciu Kamil Koprowski i przedstawicielka sołectwa Stróżewo [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

W środę władze Gminy Załuski przekazały symboliczne vouchery wnioskodawcom pierwszej edycji 'Inicjatywy lokalnej'. To przedsięwzięcie celujące we wsparcie finansowe dla pomysłowych mieszkańców gminy, którzy chcą zrobić coś pożytecznego dla swoich małych ojczyzn.

Budowa ogrodzenia wokół obiektu sportowo-rekreacyjnego w Załuskach, modernizacja placu zabaw przy podstawówce w Szczytnie, zagospodarowanie terenu wokół stawu w Stróżewie dla międzypokoleniowej integracji, zakup sprzętu pływającego, montaż pomostu oraz prowadzenie wypożyczalni sprzętu wodnego w okolicy Parku podworskiego w Kroczewie oraz zabiegi renowacyjne i konserwacyjne boiska w Karolinowie, to sołeckie pomysły, na które Gmina przeznacza pieniądze w ramach pierwszej edycji tzw. Inicjatywy lokalnej.

- To narzędzie wsparcia, który ma aktywizować mieszkańców mających dobre pomysły, którzy chcą popracować społecznie na rzecz swoich sołectw. Żaden pomysł nie powinien pozostać bez rozpoznania, dlatego jako urząd gminy wspólnie z radą gminy podjęliśmy taką inicjatywę, aby stworzyć naszym mieszkańcom możliwość pozyskiwania funduszy na realizację zadań, które są potrzebne, które obserwujemy codziennie w naszym otoczeniu - mówi Kamil Koprowski, wójt gminy Załuski, dodając, iż wpłynęło sześć wniosków, a pięć oceniono pozytywnie.

W sumie przeznaczono na ten cel ponad 110 tys. zł. - Myślę, że zainteresowanie i kreatywność naszych mieszkańców pokazały, że w kolejnych latach trzeba będzie kontynuować tego typu działania. - dodaje z zadowoleniem wójt Koprowski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

pakopako

1 0

To zupełnie jak w gminie Płońsk. Gratulacje dla Panów Wójtów...., a może na korki do Załusk.... 10:27, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%