Zamknij
REKLAMA

To ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców powiatu nowodworskiego... [VIDEO]

19:02, 27.06.2020 | Tekst/Foto: Łukasz Wielechowski
Skomentuj Pierwsze dni prac przy ponad 6-milionowej szpitalnej inwestycji w NDM [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Kiedy w płońskim szpitalu mamy obecnie to co mamy, czyli między innymi prokuratorskie śledztwo, interwencję wojewody i będący w ruinie budynek rehabilitacji, w nieodległej placówce medycznej w Nowym Dworze Mazowieckim trwa właśnie inwestycja termomodernizacji. O tyle to istotna informacja z punktu widzenia mieszkańca naszego powiatu, że, tak jak mówi tamtejszy dyrektor, szpital w NDM przyjmuje również zamiejscowych pacjentów, chociażby ze względu na przebiegającą ''siódemkę", czy bliskość lotniska.

W ostatnich dniach zostały rozpoczęte prace zwiazane z termomodernizacją budynku głównego szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim.

W ramach prac docieplona zostanie starsza część budynku oraz będzie poddana wymianie stolarka okienna i drzwiowa, poszycie dachu, węzeł cieplny zaopatrujący budynki w ciepło CO oraz CWU, grzejniki CO wraz z instalacją zasilającą oraz lampy oświetleniowe.

Dodatkowo na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 30kv, pozwoli to na pokrycie bieżącego zapotrzebowania w energię elektryczną w słoneczne dni.

Prace remontowe realizowane są za sumę lisko 6 500 000zł. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej przyznał dotację na ten cel  w wysokości nieco ponad  4 000 000 zl, oraz pożyczkę w wysokości 220 000 zł. W realizacji przedsięwzięcia wspomaga nas również Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim które przekazało środki w wysokości 600 000 zł.

O tej dużej inwestycji mówi dla nas dyrektor szpitala Jacek Kacperski.

 

(Tekst/Foto: Łukasz Wielechowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA