Zamknij
REKLAMA

Dwa wozy strażackie, które usprawnią działania jednostek OSP z terenu gminy Baboszewo [FOTO]

17.52, 12.11.2022 RED Aktualizacja: 18.18, 12.11.2022
Skomentuj [fot.: Redakcja]
REKLAMA

Rocznie druhowie z Baboszewa do zdarzeń ratunkowych dysponowani są setki razy. Mniej wyjazdów przez brak dobrego wozu mieli strażacy z Niedarzyna. Wóz, jaki mieli tamtejsi druhowie był już mocno wysłużony i nie do wszystkich działań mogli oni wyjeżdżać. Teraz to się zmieni.  

Druhowie z Baboszewa pozyskali pierwszy tego typu wóz w kraju, a swój dotychczasowy, w pełni sprawny, przekazali do sąsiedniej jednostki w Niedarzynie.

- Na terenie gminy Baboszewo działa siedem jednostek OSP. Trzy z nich, między innym jednostka w Baboszewie, kilka lat zostały włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - mówi Bogdan Pietruszewski, wójt baboszewskiej gminy. - Ważne, aby jednostki biorące udział w tych wszystkich akcjach były odpowiednio wyposażone. Niedarzyn też jest bardzo aktywną jednostką, choć nie jest w systemie KSRG, i im też chcieliśmy przekazać lepszy samochód, bo posługują się starym, zdezelowanym pojazdem typu star, który nie zawsze są w stanie dojechać do zdarzenia. W tej chwili ten problem odpadnie i wóz będzie służył strażakom przez długie, długie lata. Przekazany im zostanie wóz z Baboszewa, który jest w naprawdę dobrym stanie - dodaje wójt.  

Samochody usprawnią działania jednostek, które od blisko 100 lat niosą pomoc mieszkańcom gminy oraz powiatu płońskiego. Nowy wóz dla OSP Baboszewo ma na swoim wyposażeniu ma między innymi zbiornik wody o pojemności 5 tysięcy litrów.

[FOTORELACJA]1005[/FOTORELACJA]

- Analiza bezpieczeństwa wykazała, że taki ciężki wóz ma zastosowanie na terenie tutejszej gminy, gdzie w niektórych sytuacjach są trudne warunki. Cieszę się bardzo, bo to podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców, podniesienie bezpieczeństwa powiatu. Taki wóz to duże wsparcie dla lokalnej społeczności, dobry instrument w rękach strażaków do niesienia pomocy - stwierdzał dziś Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. - Ochotnicze Straże Pożarne to taki polski element ochrony przeciwpożarowej, ewenement na skalę światową, więc trzeba o te straże dbać, trzeba je pielęgnować, trzeba zachęcać młodych ludzi do wstępowania w szeregi OSP, bo to piękna służba z ponad 100-letnią tradycją. Wielki ruch społeczny, który kształtuje oblicze Polski powiatowej. 

– Ochotnicze Straże Pożarne stanowią niesamowite wsparcie dla Państwowej Straży Pożarnej i każdy nowy samochód, czy używany, ale dobrej jakości technicznej stanowi bardzo duże wsparcie do prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych - dodawał bryg. Artur Czachowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.

W wydarzeniu brał także udział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz st. bryg. Jarosław Piotrowski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Wartość nowego wozu ciężkiego, jaki pozyskali w sobotę strażacy z Baboszewa, z wyposażeniem wynosi blisko 1,5 miliona złotych. W czasie uroczystości przekazano również umundurowanie oraz specjalistyczny sprzęt służący do ochrony dróg oddechowych strażakom z OSP Jeżewo-Wesel w gminie Raciąż.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

I gitaraI gitara

10 2

Przy takich uroczystościach polityków nie brakuje. Tym razem o księżach nie wspomnieli. Święcenie raczej też było🙂 23:34, 12.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..................

14 2

coś drogo głos wyborcy wychodzi prawda? 12:53, 13.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Richard H. FrancisRichard H. Francis

6 1

Nic wam prezenciki za cudze pieniądze nie pomogą - idziecie na śmietnik historii; byle raz a dobrze. 11:00, 14.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%