Zamknij
REKLAMA

Ciężka walka z nieuleczalną chorobą trwa... Pomóż Edycie doczekać przeszczepu płuc!

21.38, 05.03.2021 RED Aktualizacja: 13.27, 08.03.2021
Skomentuj Pani Edyta potrzebuje pomocy [Foto: zbiory prywatne]
REKLAMA

Edyta Wierzchowska jest młodą kobietą, ma dopiero 29 lat. Jest mieszkanką wsi Chrościn w gminie Dzierzążnia. Choruje na mukowiscydozę w fazie przewlekłej niewydolności oddychania. Prosi Was o wsparcie. Zbiera pieniądze na roczny zapas nierefundowanej terapii w walce z genetyczną chorobą. 

Na największym portalu zbiórek charytatywnych - siepomaga.pl - czytamy:

''Choroba zaatakowała moje płuca, trzustkę, wątrobę, jelita, nerki… mam 29 lat i mnóstwo marzeń, których realizacja wydaje mi się coraz bardziej niemożliwa. Mój organizm z dnia na dzień zostaje wyniszczany przez mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę genetyczną. Zaburzenia układu oddechowego, spowodowane są śluzem, który zatyka oskrzela i oskrzeliki, utrudniając oddychanie. 

Każdy dzień zaczynam tak samo, inhalacja, którą wykonuję trzy razy dziennie, drenaż klatki piersiowej, a także przyjęcie wielu leków pomaga mi oddychać i funkcjonować normalnie.

Spotkania z przyjaciółmi i podróże powodowały wiele szczęścia i chęci do życia. Niestety, pod koniec 2019 roku mój stan zdrowia znacznie się pogorszył. Od tego czasu całą dobę jestem podłączona do tlenu, a wydolność moich płuc to zaledwie 20%. Częste wizyty w szpitalu spowodowane są zaostrzeniem choroby. W ostatnim czasie kąpiel, a nawet zrobienie posiłku sprawia mi wiele trudności. W takich sytuacjach pomaga mi rodzina. To dzięki nim mam siłę. Wiem, że zawsze mogę liczyć na ich wsparcie i miłość.

Mukowiscydoza jest chorobą nieuleczalną, jednak istnieje szansa na polepszenie jakości mojego życia. Leki, których koszt to około 100 tys. zł miesięcznie, poprawiają komfort codziennego funkcjonowania, a także ułatwiają oczekiwanie na przeszczep płuc. Oczekuję na przeszczep, do którego zostałam zakwalifikowana, jednak bardzo boję się, że tego dnia nie doczekam. Edyta.

PIENIĄDZE MOŻNA WPŁACAĆ TUTAJ.

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PytaniePytanie

0 0

Na co idą nasze składki zdrowotne? Na limuzyny ministrów i TVP . Na leczenie ludzi nie ma. 10:28, 07.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%