Zamknij
REKLAMA

Seniorzy z gminy Dzierzążnia zyskali miejsce do spotkań i rozwijania artystycznych talentów

Łukasz Wielechowski Łukasz Wielechowski 14.32, 19.10.2020 D.T Aktualizacja: 14.39, 19.10.2020
Skomentuj Strażacką remizę zaadaptowano na świetlicę, która będzie służyła seniorom z gminy Dzierzążnia [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Właśnie zakończył się remont strażnicy w Podmarszczynie. Powstaje tam świetlica, gdzie znajdzie się pierwszy w gminie Klub ''Senior Plus". 

Wójt gminy Dzierzążnia, Adam Sobiecki podkreśla, że pełnych energii seniorów w okolicy nie brakuje, więc warto włączać się w inicjatywy na ich rzecz. Problemem jest jedynie odległość klubu od centrum gminy. – Ale seniorzy są mobilni i myślę, że działalność klubu będzie ważna i prospołeczna – przekonuje wójt.

O tym, jak potrzebne jest dla osób starszych takie miejsce, mówią sami zainteresowani. – Chcemy razem uczestniczyć w spotkaniach, by spędzać wspólnie czas – zaznacza Grażyna Zarzycka, opiekunka klubu. – Jest wielu chętnych. Wszystko jest w trakcie rozwoju – dodaje.

Budynek, który przeznaczono na klub seniora, przeszedł gruntowny remont. Wewnątrz zmieniono podłogi, wyremontowano kuchnię, pomieszczenie socjalne oraz łazienki, które dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz zmieniono dach oraz elewację.

Pozostało tylko zebranie chętnych do działania w klubie. Jakie są warunki? – To przede wszystkim ukończony 60. rok życia – wyjaśnia Katarzyna Włodarska, kierownik GOPS-u w Dzierzążni. – Trzeba złożyć wszelkiego rodzaju deklarację uczestnictwa i dokumenty niezbędne do funkcjonowania placówki.

Do grupy zgłosiło się już 16 mieszkańców gminy. Aby klub mógł w pełni funkcjonować, musi być 20 aktywnych członków. Klub w Podmarszczynie jest trzecim Klubem ''Senior Plus'' działającym w powiecie płońskim. Na jego funkcjonowanie gmina otrzymała rządowe wsparcie.

Zapraszamy zainteresowanych do zapisów: Kontakt: (23) 661 59 04 (wew. 43), Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzążni.

Więcej zdjęć wyremontowanego obiektu znajdziecie poniżej.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ElwiraElwira

8 6

Przepraszam ale gdzie jest Podmarszczyn? Czy to aby na pewno w naszym powiecie? Bo pierwszy raz o takiej wsi słyszę 18:51, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%