Zamknij
REKLAMA

Nowe boisko do siatkówki przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu otwarte

19.50, 08.10.2021 RED/Starostwo Powiatowe w Płońsku Aktualizacja: 13.33, 11.10.2021
Skomentuj Wychowankowie jonieckiego Ośrodka są już po pierwszym treningu z siatkarkami ZS nr 2 w Płońsku, oczywiście na nowym boisku [Fot. zbiory starostwa]
REKLAMA

Rok temu na naszym portalu, w artykule pt.: ''Dołóż cegiełkę do ich boiska marzeń...'', zaapelowaliśmy o wsparcie inicjatywy Fundacji Formika Dzieciom, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy dla ludzi dobrej woli na nowe boisko dla jonieckiego Ośrodka. Jak pokazał ten przykład, niektóre marzenia jednak się spełniają :-)

Już w czasie przeszłym można napisać, że było takie miejsce, gdzie czas zatrzymał się bardzo dawno, w latach 70-tych ubiegłego wieku. Wokół sam beton, brak perspektyw na radość, jaką daje dzieciom sport, aktywność fizyczna, drobna rywalizacja i duma z wygranej. To miejsce to Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu, który został zauważony przez wspomnianą Fundację, a ta ruszyła ze zbiórką datków na nowe boisko, na nową, bezpieczną nawierzchnię. Na nową jakość, jak podawano na starcie akcji. 

[ZT]6033[/ZT]

Budowa boiska do siatkówki o wartości ponad 180 tys. zł możliwa była dzięki przekazaniu na ten cel funduszy w kwocie ok. 124 tys. zł ze środków własnych Powiatu Płońskiego (kwota obejmuje roboty i nadzór inwestorski nad robotami) oraz środku Fundacji FORMIKA Dzieciom – 56 580,00 zł (płatność wykonana przez Fundację na rzecz wykonawcy nawierzchni boiska). Swoje dorzucił również samorząd Gminy Joniec. 

Oprócz nowego boiska do siatkówki o nawierzchni poliuretanowej, zagospodarowano przyległy do niego terenu i wykonano nowe ogrodzenie wraz z nową bramą wjazdową oraz zamontowano piłkochwyt. 

- Poprawa infrastruktury sportowej w naszych szkołach powiatowych to priorytet dla Zarządu Powiatu Płońskiego. Od słów i deklaracji do czynów - i jesteśmy konsekwentni i skuteczni w tych działaniach -

mówiła starosta Elżbieta Wiśniewska.

- Dziękuję dyrekcji Ośrodka w Jońcu oraz wszystkim pracownikom za entuzjazm i determinację, radnym powiatowym, samorządowi Gminy Joniec oraz oczywiście Fundacji Formika Dzieciom za zaangażowanie na rzecz naszej społeczności lokalnej - dodawała szefowa Powiatu. 

8 października nie mogło zabraknąć podziękowania darczyńcom, przetestowania boiska i pierwszego siatkarskiego treningu, występów artystycznych uczniów SOSW w Jońcu, pamiątkowych zdjęć oraz okolicznościowego tortu 

- Dzień 8 października 2021r. na długo zapisze się w historii Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu. To właśnie dzisiaj , po wielu latach oczekiwań, następuje inauguracja otwarcia nowego boiska - „Boiska marzeń”. Marzyliśmy, aby wychowankowie naszej placówki mieli jak najlepsze warunki do nauki, wypoczynku i rozwijania własnych zainteresowań

- powiedziała podczas hucznego otwarcia boiska Iwona Leszczyńska, dyrektor Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu.

- Boisko to nie tylko infrastruktura, to miejsce na którym nasi wychowankowie rozwijają sprawność fizyczną, przeżywają prawdziwe emocje, uczą się zwyciężać i przegrywać. Mam nadzieję, że dla wszystkich zainteresowanych – dla uczniów, nauczycieli i rodziców, boisko to będzie nie tylko miejscem zabawy i radości, ale również dowodem na to, że warto się starać, szukać możliwości i wierzyć, że razem można osiągnąć więcej - przyznawała dyrektor. 

[ZT]8572[/ZT]

(RED/Starostwo Powiatowe w Płońsku)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%