Zamknij
REKLAMA

Nowa świetlica już do dyspozycji mieszkanców i strażaków [FOTO]

Łukasz Wielechowski Łukasz Wielechowski 16.12, 20.07.2021 Ł.W. Aktualizacja: 16.30, 20.07.2021
Skomentuj Moment kulminacyjny - symboliczne przecięcie wstęgi do nowej świetlicy w Zaborowie [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Mieszkańcy Zaborowa w gminie Naruszewo mogą już korzystać z nowoczesnej świetlicy. Budynek, którego budowa trwała od 2018 roku, będzie służył do spotkań oraz integracji, a strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej będą mogli w nim parkować swój wóz oraz bezpiecznie przechowywać sprzęt i specjalistyczne ubrania. Pod budowę obiektu Gmina wykupiła teren w sąsiedztwie zburzonej już starej remizy. Obiekt z czterema miejscami parkingowymi jest już ogrodzony.

O budowę obiektu wielofunkcyjnego od lat zabiegali mieszkańcy, którzy z petycją w tej sprawie zwrócili się do Urzędu Gminy w Naruszewie. Budowa z wyposażeniem, która kosztowała blisko 950 tysięcy złotych, podzielona była na dwa etapy.

– Pierwszy etap czyli wykonanie budynku w stanie surowym został zrealizowany w 2018 roku, natomiast wykonanie całości zadania zostało zakończone w sierpniu 2019 roku. Później rozpoczęło się wyposażanie obiektu - mówi Beata Pierścińska, wójt naruszewskiej gminy.

Obiekt gotowy do przekazania był już rok temu, ale plany pokrzyżowała pandemia. Uroczystego poświecenia i oddania świetlicy odbyła się w niedzielę. - W nowej świetlicy będziemy się integrować i przeprowadzać wszelkie uroczystości, które będą organizowane w naszej wsi - mówi Ilona Borowska, sołtys Zaborowa.

Uroczystość otwarcia świetlicy była okazją do sprawdzenia sprawności strażaków w czasie zawodów strażackich, a także przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na leczenie chorej na mukowiscydozę Edyty, mieszkanki sąsiedniej gminy. - Kolejny zryw dobrych serc. Jestem naprawdę przeogromnie wdzięczna ludziom za to wszystko, co dla mnie robią - powiedziała Edyta Wierzchowska.

Po części oficjalnej wydarzenia, mieszkańcy integrowali się w czasie festynu.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA ZNAJDZIECIE PONIŻEJ.

[ZT]7976[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Cecylia Płońsk Cecylia Płońsk

4 3

Życzę jak najlepiej każdemu strażakowi w Polsce i na świecie, ale odrzuca mnie widok zwyrodnialców w sutannach. Kochani - bez nich będziecie lepsi, nie dajcie się cofać do średniowiecza, wykorzystywać i oddawać im co wasze! 23:42, 20.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ŁawkaBlokiŁawkaBloki

2 0

Jakieś słabe wspomnienia z dzieciństwa? Dobra nie mów, wyobraziłem sobie. Współczuję. Pozdo 22:08, 30.07.2021


PrzyjacielPrzyjaciel

4 4

Dziwne ze Andrzeja nie było na otwarciu świetlicy. On tak bardzo lubi pokazywac sie jak coś coś otwiera, maszeruje, podpisuje… obojętnie co. W plonsku już dawno nic nie otworzył hucznie. Ale za to osobiscie nadzorował jak asystentka odbiera magistra. Pozdrawiam. 07:56, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tłusty klecha Tłusty klecha

1 4

Patrzcie na tego tłustego kabana, tak żyje klan nierobów i dzieciogwaltow 14:40, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%