Na strażackie święto w Naruszewie zjechały w niedzielę okoliczne jednostki strażackie [fot.: Zbiory redakcji]
Ochotnicza Straż Pożarna w Naruszewie w 2024 roku obchodzi piękny jubileusz 100-lecia swojej działalności. - To wyjątkowy świadek zmieniającej się roli i znaczenia straży pożarnej w kraju - mogliśmy usłyszeć podczas niedzielnych uroczystości. Założona w czasie kiedy Polska odzyskiwała niepodległość. - Była nie tylko strażą ogniową, ale także symbolem lokalnej solidarności i społecznego zaangażowania.

Ważnym punktem uroczystości było pożegnanie starego sztandaru jednostki i zastąpienie go nowym, wszystko zgodnie z należytym ceremoniałem, z symbolicznym wbijaniem gwoździ w drzewiec sztandaru. Na zdjęciu wójt naruszewskiej gminy Beata Pierścińska
Według podań ustnych, Ochotnicza Straż Pożarna w Naruszewie istniała już w roku 1917, jednakże dopiero na mocy postanowienia wojewody warszawskiego z dnia 1 września 1924 roku formacja ta została wciągnięta do rejestru stowarzyszeń i związków pod nazwą Towarzystwo Straży Ogniowej Ochotniczej w Naruszewie. Ksiądz Michał Serafin, pierwszy prezes naruszewskiej straży, Władysław Nawrocki, Wincenty Wiśniewski - to między innymi te postaci odegrały przed laty kluczowe rolę w powstaniu naruszewskiej jednostki.

Przekazany dla jednostki lekki samochód ratowniczo-gaśniczy poświęcił obecny w niedzielę w Naruszewie biskup płocki Szymon Stułkowski
Od prostej jednostki z niewielkim wyposażeniem po nowoczesne zespołu ratownicze dysponujące specjalistycznym sprzętem i pojazdami. Dziś 41 druhów kontynuuje szlachetną misję pomocy innym, ale także angażuje się w życie duchowe i kulturalne okolicznych mieszkańców.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"1322"}
::news{"type":"see-also","item":"18924"}
Piotrek04:08, 03.09.2024
Osp robi robote
Michał04:08, 03.09.2024
W Psp powinni robić za najniższą krajową i tak by byli chętni bo robią 7 razy w mies. Po 24h w nocy legalne spanie do tego dorabiają zabierając prace innym,w robocie gotują obiatki i grają popołudniami w piłkę na terenie psp
Janusz 15:02, 03.09.2024
Jak taki luxus to na co czekasz ?
Do Janusz20:41, 03.09.2024
W psp w małych miastach typu Płońsk praca jest z polecenia np. wójta wsi jak ktoś jest w osp,albo odchodzący na emeryt.ojciec łatwi etat synowi
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu plonskwsieci.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Chłodzić, nie kąpać się. Ważny komunikat w sprawie font
Nie może tak być, gdzie goje do fontanny
231
07:51, 2026-06-24
Pijany 23-latek spowodował kolizję trzech aut w Szeromi
Znowu wsiok, znowu katolicki, znowu nachalny i znowu opel, wtf polanda?
I znowu
07:12, 2026-06-24
Chłodzić, nie kąpać się. Ważny komunikat w sprawie font
Ale podmyć się to mi nikt tam nie zabroni!!!
Pan żul
07:10, 2026-06-24
Chłodzić, nie kąpać się. Ważny komunikat w sprawie font
Te ostatnie najbardziej najgorętsze dni spędziliśmy na fontannie, to było piękne tyle dzieci , bawiących się w upał. Bo gdzie indziej iść z nimi wakacje, Płońsk brak basenu bo w wakacje zamknięty.. he rutki brudne Płonka brudna, co druga ławka to menel , zaznaczam że w rynku najwięcej ich jest , jeżeli jest fontanna to i woda powinna być czysta bez bakterii tyle kasy nasz Płońsk podnno ma burmistrza co buduje nowe bloki , jeden za drugim a nie potrafi zadbać o to żeby najmłodsi mieli trochę radości z tego że jest ciepło i można się ochłodzić w naszym pięknym rynku zabetonowanym parku na dawnym Rutkowskiego... Gdzie kiedyś rosła tam sama trawa i to było piękne a na środku ogromne drzewo.. a teraz ... BETON I WSZYSTKO ZABRONIONE. . POZDRO dla wszystkich którzy korzystali w upały z fontanny było ekstra. 😂
W..B
00:47, 2026-06-24